sadsad x
asdasd

Hikmet Kıvılcımlı'nın PDA Eleştirileri

Derleniş Yayınları

Kolektif

9,00 TL
6,21 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
2,79 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Hikmet Kıvılcımlı'nın PDA Eleştirileri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 104
ISBN: 9789757346586
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hikmet Kıvılcımlı'nın PDA Eleştirileri Kısa Özet

  Türkiye’de *Vurucu Güçler* adını verdiğimiz gerçekliğin, gençlikle ve halkla arasını açmak sevdasına benzeyen çıkışlar yapıyorlar. İşte, bu gericidir, emperyalist ordusudur, buna vurun falan filan şeklinde… Ve bunu haklı çıkarmak için de, birtakım ilkel doğruları yan yana dizip akıllarınca adam kandırmak sevdasındalar.

  Hâlbuki bugünkü, şu anın devrimcilere yüklediği görev nedir?

  Bunu biraz düşünseler: Gençlikle ve Halkla Vurucu Güçlerin arasını açar gürültüler çıkarmak, tamamen bir bozgunculuk yaratmaktır.

  *Sıffîn* Savaşı’nda namuslu ve yiğit Müslüman saflarını bozmak için Tefeci-Bezirgân Muaviye askerlerinin mızrakları ucuna Kur-an’ı takarak, herkesten koyu *Müslüman* olduklarını göstermek istedikleri gibi, *Sosyalizm* demagogları da Marks’ın Kapital’ini ve başka *Kutsal Kitapları* kalkan gibi kullanacaklardır. *Toplum Polisi*nin kalkanları ne ise, onlarınki de odur. Toplum Polisi ne denli *Toplumcu* ise, demagoglar da o tür *Sosyalist*tirler. Bu sık sık unutturulmaya çalışılan doğruyu açıklıyoruz.

  *Demagog*un (kuru lafla kara kalabalığı ayartanların) kendi yalanına inanmış olup olmaması hiç önemli değildir. *Demagogun en tehlikelisi, söylediğine inanmış olanıdır* der Lenin. Demagogların *samimi*leri değilse bile, sahteleri, yanlış kapı çaldıklarını öğreneceklerdir. Şimdilik, hep onlarla uğraşacak olmadığımız için, kulaklarını kimi saf gençlere gösterip bükmekle yetiniyoruz.

   

Hikmet Kıvılcımlı'nın PDA Eleştirileri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.