sadsad x
asdasd

Hiç Kimse Hiçbir Yerde : Otizmli Bir Kızın Olağanüstü Otobiyografisi

Pepino Yayıncılık
23,15 TL
20,83 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
2,31 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Hiç Kimse Hiçbir Yerde : Otizmli Bir Kızın Olağanüstü Otobiyografisi Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografik & Otobiyografik Kitaplar
ISBN: 9786058599116
Donna Williams
Donna Williams
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hiç Kimse Hiçbir Yerde : Otizmli Bir Kızın Olağanüstü Otobiyografisi Kısa Özet

  Donna Williams'a çocukluğu boyunca birçok isim takılmıştır: sağır, rahatsız, aptal, deli... Kendi içinde, kendi dünyası ön planda, bizim dünyamız ise arka planda olarak yaşamıştır. Hem kendinden hem de dış dünyadan izole olmuş olan Donna, kendi kelimeleri ile, hiçbir yerdeki hiç kimsedir. Bu iki dünya arasında vahşice gidip gelmiş, bizim dünyamıza katılabilmek ve aynı zamanda onu dışarıda bırakmak için savaşmıştır. Senaryolar ve repertuarlar ötesinde saklanmış olan dış dünya ile bağlantı kuramadan, onu bombardıman eden sosyal görüntülerin yamalı bileşenleri olarak bir vücut içindeki hayalet gibi yaşamıştır. Görünüşte, çevresindeki anlaşılmaz dünyadan kopuk olarak, kendi deyimi ile 'cam altındaki dünya'da yaşamıştır.

  Hiç kimse, hiçbir yerde, etkileyici, dokunaklı ve komik bir kitap. “Otizm” dünyasını yaşayan ve sevimsiz bir çevrenin içinde olup şiddetli içsel kaos ve idrak eksikliğini yenen birinin ruhunun hesaplaşması. Tüm engellere rağmen, Donna'nın nasıl bağımsız yaşamayı becerdiğini, üniversitede nasıl kendine bir yer edindiğini ve bu olağanüstü otobiyografiyi nasıl yazdığını anlatmaktadır. Dünya çapında yirmiden fazla lisana çevrilen bu uluslararası bestseller, bugüne kadar okuduğunuz en olağanüstü çalışma olarak hafızanızda yer edinecektir.

  Donna William, 1963 yılında Avusturalya'da doğmuştur. İki yaşındayken kendisine psikoz hastası teşhisi konulmuş, rahatsız olarak etiketlenmiş ve 1990 yılında otizm teşhisi konana kadar çocukluğu boyunca sağırlık testleri uygulanmıştır. Bugün kendisi, uluslararası tanınmış ve dokuz kitap yazmış bir bestseller yazar, aktrist, şarkıcı, bestekar ve senaryo yazarıdır. Otizm dünyasında en tanınmış kişilerden biri olan Donna, 1995 yılından beri uluslararası konuşmacı, uzmanlaşmış öğretmen ve otizm danışmanı olarak çalışmaktadır.

  Ürün Özellikleri

  Boyutlar

  16.00x24.00

  ISBN

  9786058599116

  Sayfa Sayısı

  181

  Çeviren

  Esra Şeker Baggio

  Kağıt Tipi

  2. Hamur

  Dil

  Türkçe

  Kapak Tipi

  Ciltsiz

  Basım Yeri

  İstanbul

Hiç Kimse Hiçbir Yerde : Otizmli Bir Kızın Olağanüstü Otobiyografisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.