Kategoriler x

Kırtasiye »

Hobi & Oyuncak »

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Psikolojik Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

KPSS Kitapları »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Hezarfen Eğitim Modeli

20,00 TL
13,00 TL

İnsanı önceleyen ve geleceğe odaklanan bir düsturla hazırlanan *Hezarfen Eğitim Modeli* adlı eser:

Milli ve özgün, Geleceğe hitap edecek olan *4. 0 Eğitim Müfredatına* uygun, Hibrit Lise, Mektebi Şahane, Dahi Okulları ve Buluş Atölyeleri ile üretim odaklı, Kendi değerler manzumesinden beslenerek üreten bir Türkiye hayaline ulaştıracak ve Türkiye’yi süper güç yapacak, Mucizevi Eğitim Modeli niteliğindedir.

Nasıl ki asırlar öncesinde Hezarfen Ahmet Çelebi kendine kanat takarak *kıtalararası ilk uçan insan* olabildiyse, İbn- Sina batıda *600 yıl boyunca okutulan ilk tıp kitabını* yazabildiyse, Piri Reis *dünya haritası* çizebildiyse, Mimar Sinan *asırlarca ayakta kalan eserler* yapabildiyse, El Cezeri *dünyanın ilk robotunu* tasarlayabildiyse, Harezmî *Sıfırı* icat ettiyse; ülkemizin en kıymetli varlıkları olan çocuklarımız da alacakları uygulamaya yönelik eğitim ile tüketen değil üreten, edilgen değil uçmayı hayal eden bir vizyonla Türkiye’yi bulunduğu noktadan daha yukarılara çıkarıp adeta kanatlandıracaklardır. Eğitimin itici gücü sayesinde Türkiye süper güç olacaktır. Bu nedenle eğitim modeline *Hezarfen* metaforu kullanılarak *Hezarfen (Bin Fenli-çok şey bilen)* Eğitim Modeli* adı verilmiştir.

Önerilen bu modelde; *iyilik, hoşgörü, dürüstlük, yurt sevgisi, iş kalitesi, vefa, asalet, erdem, onur, özgürlük ve üretmek* gibi kadim değerlerimiz maya olacak. Okullarda öğretilen teknik bilgiler bu mayayla yoğrulup eğitim sistemini ve yaşamı şekillendirecektir.

*Bir yılı düşünüyorsan tohum ek,
On yılı düşünüyorsan ağaç dik.
Düşündüğün yüzyılsa; insan yetiştir.*

*Konfüçyüs.*