sadsad x
asdasd
13,89 TL
10,42 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
3,47 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Hayta Hakkında Bilgiler
Türü: Roman-Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 64
ISBN: 9789752753211
Kapak: Ciltsiz
Angeliki Darlasi
Angeliki Darlasi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hayta Kısa Özet

  Çete üyesi bir çocuğun müzikle değişen yaşamı Her yaştan "çocuk" için yazılmış, yüreklere dokunan, yeni ufuklar açan bir öykü.

  El Sistema ve Venezuela Simón Bolívar Senfoni Orkestrası müzisyenlerinin, gerçek yaşamlarından esinlenerek kaleme alınan bir öykü. İnsana ve hümanizme güven üzerine bir öykü.

  Sanatın ve kültürün, yoksulluk karşısındaki gücü üzerine bir öykü.

  Gerçekleşen bir düş: El Sistema!

  Başarılı bir ekonomist, piyanist ve besteci olan Jose Antonio Abreu, yoksullukla mücadele eden sosyal bir sistem yaratabilmek adına 1975 yılında, El Sistema'yı kurdu. İlk orkestrası, Karakas'ın arka sokaklarında yaşayan 11 çocuktan oluşuyordu. El Sistema, bugün yalnızca Venezüella’da değil, dünyanın birçok yerindeki benzer uygulamalarla yoksul çocuklara gönüllü ve karşılıksız müzik eğitimi vermeyi sürdürüyor. El Sistema’nın Türkiye kolu Barış
  İçin Müzik Vakfı, kurulduğu 2005 yılından bu yana çocuklara karşılıksız müzik eğitimi verme çalışmalarına büyüyerek devam ediyor.

  El Sistema’dan yetişen en yetkin müzisyenlerin bir araya geldiği Venezuela Simón Bolívar Senfoni Orkestrası, dünyanın en iyi ilk beş gençlik orkestrası arasında gösteriliyor. İlkeleri, bugün dünya çapında elliyi aşkın ülkede uygulanan El Sistema, müziğin insan yaşamını değiştirdiğini kanıtlayan bir deneyim,
  gerçekleşen bir düş!

Hayta Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.