Hasan Ali Yücel Klasikleri

Hasan Ali Yücel Klasikleri

1 2 3
30,00 TL
19,20 TL
9,00 TL
5,76 TL
10,00 TL
6,40 TL
14,00 TL
9,90 TL

Kumarbaz İş Bankası Kültür Yayınları
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

12,00 TL
7,68 TL
26,00 TL
16,64 TL
14,00 TL
9,90 TL
Toplam 283 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Eski milli eğitim bakanı Hasan Ali Yücel' e ithafen oluşturulan Hasan Ali Yücel Klasikleri Serisi çok sayıda kitabı bünyesinde bulunduruyor. Bu seride yer alan klasikler, her bireyin hayatında en az bir kere okuması gereken kitaplar arasında bulunuyor. Hasan Ali Yücel tarafından 1956 yılında kurulmuş olan Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları aracılığı ile yıllardır kitapseverlerin beğenisine sunuluyor.

Çeviri ve baskı kalitesi ile beğeni toplayan Hasan Ali Yücel Klasikleri , hayatın her insana hitap edecek ve hayatına değer katacak kitaplardan oluşuyor. Dünyanın önde gelen yazarları tarafından kalemi alınmış olan ve dünya edebiyatındaki yeri tartışmasız olan kitapları barındırıyor. Birçok yazar ve insanlığa sundukları bilgiler sizleri bu seride bekliyor.

Hasan Ali Yücel Klasikleri Serisinde Yer Alan Kitaplar

Hasan Ali Yücel Klasikleri Serisi özenle seçilmiş kitaplardan oluşuyor. Günümüzde hala tiyatro sahnelerinde yaşatılan Shakespeare oyunları ve şiirleri yer alıyor. Rus edebiyatı denince akla ilk gelen Dostoyevski ve Tolstoy' dan; Yunan edebiyatının Euripides, Sophokles, Aristoteles gibi düşünürlerine kadar çok sayıda önemli ismin elinden çıkmış eserler bulunuyor.

Hasan Ali Yücel Klasikleri 

Görkemli listeye Fransız Emile Zola, Balzac, Baudelaire, Hugo eşlik ediyor. Marlowe, Çehov, Nietzsche, Daudet, Moliere, Turgenyev gibi dünya edebiyatının önemli isimlerinin eserleri yer alıyor. Aynı zamanda Türk edebiyatı için büyük bir öneme sahip Kutadgu Bilig ve Atebetü'l-Hakayık eserlerini de bulabilmek mümkün.

Hasan Ali Yücel Klasikleri BKM Kitap'ta

Dünya edebiyatında hakkıyla kendine yer edinmiş önemli yazar ve düşünürlerin felsefe, roman, şiir, oyun, deneme gibi birçok türe ait eserleri Hasan Ali Yücel Klasikleri içinde yer alıyor. Hayata, topluma, devlet yönetimine dair kaleme alınmış bu önemli eserlerin her birey tarafından okunması gerekiyor. Kolay ve güvenli ödeme, hızlı kargo ve birçok seçenekle temin edebileceğiniz bu başyapıtlar BKM Kitap ayrıcalığıyla sizinle.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.