sadsad x
asdasd

Hasan Ali Toptaş Özel Set (4 Kitap Takım)

ISBN 2789788612736
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
74,07 TL %38
bkmkitap.com
Fiyatı
45,93 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
 • Hasan Ali Toptaş Özel Set (4 Kitap Takım) Kısa Özet

  Gecenin Gecesi

  Hasan Ali Toptaş’tan yeni öyküler. Her biri *HAT edebiyatı*nı kazan, kazdığı yere yeni sorular bırakan, bıraktığı soruları derinleştiren, derinleştirdikçe daha da karışan, karıştığı ölçüde de billurlaşan öyküler. Kısık sesli, meraklı, ruhu kolaçan eden, arayan metinler...

  Gecenin Gecesi öykünün geldiği yeri yeniden konuşan bir kitap. *Onun atı daha gurbete çıkmadan ürkütülmüştür,* denilmişti Toptaş için. Bu kitapta da gurbete çıkanlar var. Gurbeti külfet, külfeti azap belleyenler var. Ve herkes eve dönüyor sonunda.

  Eve: Edebiyata.

  *Şimdi sen, öyleyse bütün bunları neden yazdın, diyeceksin belki. Doğrusu, neden yazdığımı ben de bilmiyorum. Demek, yorganı omuzlarıma doğru çekip, bu yatak beni öldürecek dedikten sonra yazının içinde uyuyakalmışım.*

  Kuşlar Yasına Gider

  pırıl ışıyan Türkçesiyle Hasan Ali Toptaş, Kuşlar Yasına Gider'de romancılığına yeni bir boyut katıyor: anlatmıyor, söylemiyor; nefeslendiriyor.

  Kadirşinas otlarının mırıltısını, of dememenin ilmini, eldeyken kıymetini bilmenin erdemini, ömürden giden günlerin sabrını okudukça zihnimiz, gönlümüz havalanıyor.

  "Babalar, alınlarımıza yazılmış yalnızlıklardır" sözü yankılanıyor kulaklarımızda.

  Kuşlar Yasına Gider; atların koşması kadar doğal, kaleme iç çektirecek kadar merhametli bir roman.

  "Toptaş'a yazarlık âdeta bahşedilmiştir."
  -Andrew Riemer, Sydney Morning Herald-

  "Zaten o yıllarda burnumuzun ucunda gezinen bir mazot kokusuydu babam, kulağımızda çınlayan uzak bir motor sesiydi ve az evvel dediğim gibi, gitti mi gelmek bilmezdi bir türlü."

  Gölgesizler

  Hasan Ali Toptaş’ın –belki de– en çok okunan ve yayımlandığı tüm dillerde büyük bir şaşkınlık ve beğeniyle karşılanan romanı.

  Gölgesizler, bir kayboluşlar anlatısı; aniden kaybolmaların, beklenmedik dönüşlerin, ölümlü büyülerin, devlet nezdine düşen gölgelerimizin aynası. Tekrarların tekrarını okumamızı sağlayan karakalem bir güvercin; bir garip cinayet ve doğum hikayesi.

  Ve kokusu burnumuzda tüten, cevabından korktuğumuz bir soru cümlesi: *Kaar nedeen yağaar, kaaarrr?*

  *Sadece Hasan Ali Toptaş okumak için bile Türkçe öğrenmeye değer.*

  -Stefan Weidner, Frankfurter Allgemeine Zeitung-

  *Aynı yolda yürümekten başka çaresi olmayan tuhaf birer yaratıktı insanlar; tekrarın tekrarlananın örtüsü olduğunu anlayamadan, aynı el sallayışların, aynı gülüşlerin, aynı yürüyüşlerin ya da aynı oturuşların içinden geçe geçe damaklarına bulaşan uzak bir serüven tadıyla dönüp dolaşıp aynı noktada yaşıyorlardı.*

  Ölü Zaman Gezginleri

  Çürümüş evlilikler, elleri karanlıkta kalan çocuklar, eşyanın saltanatı, canlı olmanın aczi. Kıstırılmışlığın buruk resimleri. Peki, zaman hep geleceğe mi akar? Portakal yanaklı kadın da kim? Şeker diye, çaylara atılan bir çift balkon. Tanklar. Bir kızın ellerinden ellerini uzatır da kimi zaman, bize dokunur zaman.

  Ya Fuentes, Koca Gringo’yu sınırın öteki yanında yazdıysa?

  Ölü Zaman Gezginleri, öykü sanatının geldiği noktayı merak edenler için nefis bir şölen.

  *Yüzyılın son çeyreğindeki Türk edebiyatının birkaç kilometre taşından biri Hasan Ali Toptaş. O bir kurgu-dil sanatçısı; ödün vermez bir biçim ustası; yirminci yüzyıl edebiyatının vardığı çizginin en uç noktası.*
  -Yıldız Ecevit-

  *Tren yolculuğunu severim ben,* dedi ağzından saçılan dumanların arkasından.

  Gitmek fiilinin altını çift çizgiyle en güzel trenler çizebilirmiş ona göre. Otobüs koltuğunda Ramses gibi kıpırdamadan oturanlara, yolculuk ediyor denemezmiş doğrusu. Sonra, trenler her zaman bir sır taşıma olasılığı taşırlarmış.

Hasan Ali Toptaş Özel Set (4 Kitap Takım) Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.