sadsad x
asdasd
21,00 TL
15,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
5,25 TL
Haritacı ve Kaşif Hakkında Bilgiler
Türü: Tarihsel Roman Kitapları
Sayfa Sayısı: 180
ISBN: 9786057667014
Kapak: Ciltsiz
Gülşah Çeliker
Gülşah Çeliker
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Haritacı ve Kaşif Kısa Özet

  Dünyanın pek çok ülkesinde yayımlanan kitaplarda ‘‘keşifler çağı’’anlatılırken Türklerin adı hiç geçmez. Marco Polo, Megallan, Kristof Kolomb, Amerigo Vespuci … Peki ya Piri Reis?

  Piri Reis’in bu alandaki çabalarından, Kristof Kolomb ile karşılaşmasından, daha da önemlisi 1503’te Valencia (İspanya) açıklarında yapılan bir savaşta Kolomb’un hâlâ kayıp olan orjinal Amerika haritasını ele geçirerek Amerika kıtasının ilk kez görüldüğü, keşifler çağının ilk dünya haritalarından birini (1513) yaptığından haberdar değilmiş gibi bir tutum sergilemeleri dikkat çekici ve düşündürücüdür?

  Haritacı ve Kâşif adlı bu tarihi roman sizi, Piri Reis’in maceralı yaşamı üzerinden bir edebiyat serüvenine davet ediyor.

  Yaşamı keşifler, haritalar, savaşlar, ve aşklar arasında geçen genç Piri Reis’in Akdeniz’deki gizemli maceralarına ve onun ufkun ötesini görmeye çalışarak, ülkesinin keşifler çağına katılması için yaptığı 1513 ve 1528 dünya haritalarının yanı sıra Kitab-ı Bahriye ile dünya bilim tarihine katkısının destansı hikâyesini okurken kendinizi bilim, tarih ve edebiyat şöleninde hissedeceksiniz…

  Haritacı ve Kâşif, geçmişi iyi değerlendirmek ve o değerlere geleceği aydınlatmak isteyen okurlara engin bir okuma deneyimi vaad ediyor…

Haritacı ve Kaşif Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.