sadsad x
asdasd

Halit Ziya Uşaklıgil Bütün Eserleri : 10

Gökçe Yayınevi
20,37 TL
15,07 TL
%26 indirim
Kazancınız
:
5,30 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Halit Ziya Uşaklıgil Bütün Eserleri : 10 Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografik & Otobiyografik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 310
ISBN: 9786056551208
Kapak: Ciltsiz
İsmail Çetişli
İsmail Çetişli
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Halit Ziya Uşaklıgil Bütün Eserleri : 10 Kısa Özet

    Halit Ziya Uşaklıgil, Edebiyat-ı Cedide mektebinin olduğu kadar Tanzimat Sonrası Türk Edebiyatı'nın da önemli yazarlarından birisidir. Uzun sanat hayatı müddetince pek çok eser veren yazar, asıl başarısını hikaye, roman ve mensur şiirleriyle sağlamış; çağdaşları kadar kendinden sonrakiler üzerinde de önemli tesirler bırakmıştır.

    Elinizdeki kitap, Halit Ziya Uşaklıgil'in bütün yönleri ve eserleriyle değerlendirip tanıtma amacıyla kaleme alındı. Dört ana bölümden oluşan eserin girişinde, yazarın doğup büyüdüğü dönemin sosyal, siyasal, ekonomik ve kültürel şarları; Edebiyat-ı Cedide mektebi ve Servet-i Fünun mecmuası üzerinde duruldu.

    Bundan sonraki birinci ana bölümde yazarın şahsi ve edebi hayatı ile mizacı üzerinde durulup eserlerinin listesi verildi. Kitabın en önemli ve hacimli ikinci ana bölümünde Uşaklıgil'in romanları, hikayeleri, mensur şiirleri ve diğer türlerdeki eserleri ayrıntılı biçimde incelenip değerlendirildi. Son ana bölüm ise, hikaye ve mensur şiirlerden oluşan seçme metinlere ayrıldı.

Halit Ziya Uşaklıgil Bütün Eserleri : 10 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.