Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Hala Yazıyorum

36,00 TL
25,20 TL

Ünlü yazar Dani Shapiro, bu kitabında zorlu ve yorucu bir süreç olan hikâye anlatıcılığını esprili, samimi ve pratik bir tarzda ele alıyor.

Yazarın anılarıyla birlikte bu zanaat hakkında tavsiyeler içeren ve sanatsal süreç için bir nevi meditasyon olan Hâlâ Yazıyorum, yazarak yaratıcı bir hayat sürmek isteyenler için içten ve müşfik bir yol gösterici. Yazarlar bu sayfalarda ilham ve rahatlık bulacak. Shapiro’nun yirmi yılı aşan yazarlık ve öğretmenlik yaşamından öğrendiklerini aktardığı bu kitap, yazarın kendi içgörülerinden de yararlanarak modern yazarlar için hazırladığı bir kaynak.

Yazarlık hayatı cesaret, sabır, sebat, empati, açıklık ve reddedilmeyle başa çıkabilme becerisi gerektirir. İnsanın kendisi ile baş başa kalmaya gönu¨llu¨ olmasını gerektirir. Kendine karşı nazik olmayı, du¨nyaya at gözlu¨ğu¨ olmadan bakabilmeyi, gözlemleyebilmeyi ve gördu¨klerine dayanabilmeyi, disiplinli olmayı ama aynı zamanda risk alabilmeyi, başarısız olmaya, hem de bir kereliğine değil, u¨st u¨ste, bir ömu¨r boyunca razı olmayı gerektirir.

*Yazarların umuda ihtiyacı vardır. Yazarların yardıma ihtiyacı vardır. Teşekkür ederim, Dani Shapiro.*

Michael Cunningham