sadsad x
asdasd

Günler Tepelerden Aşağı Koşan Vahşi Atlar Misali

Parantez Yayınları

Charles Bukowski

13,89 TL
12,50 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
1,39 TL
Günler Tepelerden Aşağı Koşan Vahşi Atlar Misali Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 206
ISBN: 9789752810716
Kapak: Ciltsiz
Charles Bukowski
Charles Bukowski
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Günler Tepelerden Aşağı Koşan Vahşi Atlar Misali Kısa Özet

  Günler Tepelerden Aşağı Koşan Vahşi Atlar Misali, Bukowski’nin en çok okunan, üzerinde en çok konuşulan, şiir kitabı. Jean Genet ve Jean Paul Sartre`a göre Amerika`nın en iyi şairinin son şiirleri. Bukowski sevenlerin keyifle okuyacağı şiirler...

  1920’de Almanya`nın Andernach şehrinde doğan Bukowski’nin babası Polonya asıllı bir Amerikan askeri, annesiyse sıradan bir Alman kadındı. Bukowski 3 yaşına geldiğinde aile, Los Angeles’a yerleşmek üzere Amerika`ya taşındı.hayatının büyük kısmını Los Angeles`da geçirdi.babası ve sivilceleri onun hayatını mahvetti (belki de onu bu kadar ünlü yaptı). 24 yaşındayken ilk defa bir hikayesi yayınlandı. İlk şiirleri o 35 yaşındayken yayınlandı.1956 yılında Los Angeles hastanesinde hastalanmış karaciğeriyle ölümden döndü.

  Doktorlar bundan sonra tek bir kadehin bile ölümüne sebep olacağını söylemişlerdi ama o ayağa kalkar kalmaz içmeye devam etti. 60’larda tanınmaya başladı ve yeraltı edebiyatının kahramanları arasına girdi.

  Bukowski her zaman yalın, gerçekçi ve alaycı bir dil kullandı. Bazen kaba, bazen sıradan, bazen çok basit görülse de o birçok eleştirmenden iyi not aldı.

Günler Tepelerden Aşağı Koşan Vahşi Atlar Misali Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.