sadsad x
asdasd

Gündüz Hayalimde Gece Düşümde

Nüve Kültür Merkezi
35,00 TL
26,25 TL
%25 indirim
Gündüz Hayalimde Gece Düşümde Hakkında Bilgiler
Türü: Anlatı Kitapları
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9786056300134
Kapak: Ciltsiz
Seyit Küçükbezirci
Seyit Küçükbezirci
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Gündüz Hayalimde Gece Düşümde Kısa Özet

  Konya *Kök Şehir*; Konya *Köken Şehir*…

  Konya, bin yıldır *Kutsal Belde*, *Aziz Şehir*, *Belde-i Emin* olarak bilinir… Konya *Belde-i Muhayyeredir*. Hazreti Muhammed Mustafa’ya *Hicret* için izin verilen üç beldeden biridir. 

  Konya, Selçuklular’ın Payitahtı; Osmanlı İmparatorluğu’nun ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kültürel kökenidir. Anadolu’da İlk Türk Devletini kuran Selçuklular’ın Kınık Boyunun adı ile Osmanlı İmparatorluğunu kuran Kayı Boyunun adını taşıyan köylerin biri Konya’nın sağında, biri solundadır. 

  Konya, son bin yılın maddi ve manevi kültür birikimini, halk kültürü zenginliklerini hala koruyarak, zenginleştirerek, çoğalarak yaşayan şehirdir. Bin yıllık bir tarihin yapıcısı olan bu şehrin ve insanlarının kültür birikimi de elbette muhteşem olacaktır. Bu durumu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 20/21 Mart 1923’de Konya ziyaretinde, *Türk Ocağı* hatıra defterine şöyle yazarak dile getirmiştir: *Konya muhtelif Türk Devletleri yaşamış öz Türk vatanıdır. Konya asırlardan beri tüten büyük bir nurun ocağıdır; Türk asrının (kültürünün) esaslı menbağlarından (kaynaklarından) biridir.*

  Bin yıllık muhteşem bir kültür sürecini yaşayan Konya’nın binbir zenginliği, binbir güzelliği vardır. Konya’nın tarihsel zenginliği de derin anlamlı bir zenginliktir. Her Kadim Başkent’in ruhu olur, hafızası olur, rengi olur, kokusu olur, tadı olur.

  Seyit Küçükbezirci, elli yıldır, beş yüzü aşkın yazıyla Konya’yı kaleme alır. Derin değerlerini, maddi manevi zenginliklerini bir bir ortaya çıkarmaya çalışır; herkesle de, okurlarıyla da paylaşır.

  *Memleket Şehir Kitapları* olarak sunduğumuz, 90 yazıdan oluşan *Gündüz Hayalimde Gece Düşümde*, adlı bu çalışma Konya üstüne edebi tadda bir nehir anlatıdır

Gündüz Hayalimde Gece Düşümde Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.