sadsad x
asdasd

Güncel Sanat Dergisi Sayı: 16 / Eylül 2015

Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 24
ISBN 3990000029057
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
4,95 TL %33
bkmkitap.com
Fiyatı
3,32 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Güncel Sanat Dergisi Sayı: 16 / Eylül 2015 Kısa Özet

    Güncel Sanat Eylül sayısında üç önemli ismin sanat dünyasındaki gelişmelerle ilgili fikir, düşünce ve yorumlarına geniş yer veriyor. Birincisi; koleksiyoner, iş insanı ve sanatçı kimlikleri ile yakından tanıdığımız Nezih Çavuşoğlu. Sanatçı Çavuşoğlu, Vedat Küçükbingöl’e verdiği röportajda Türkiye sanatında üç tıkacın olduğunu söylüyor ve, *Galerilerin para kazanmak dışında hiçbir losyon, vizyon ve ileriye dönük bir yatırım hamleleri yok.*diyor. Bir diğer isim ise, Derya Yücel. Kendisini sergi yapımcısı olarak tanımlayan Yücel ile küratörlük, sanatta kurumsallaşma ve bu kurumsallaşmanın neden olduğu sorunlar ve daha birçok konuya dair yaptığımız röportajı sunuyoruz. Üçüncüsü ise; *Mavi Çoraplılar* başlıklı söyleşi dizimizin 6.sında yer verdiğimiz sanatçı Gül Ilgaz’ın *Sanat yaşanmışlık ister* başlıklı söyleşisini okuyacaksınız.

    İstanbul Bienali ile ilgili *İstanbul’da Tuzlu Su* manşeti ile yayımladığımız eleştiri-yorumun da daha çok tartışılacağını ön görüyoruz.

    Sanat sezonunun başında yeni açılan 10’larca serginin metinlerinden derlediğimiz bültenlerin de sizler için sanat rehberi olmasını istedik. Yazarlarımız Muzaffer Oruçoğlu *Alegori*, Rıfat Maniş *Gecenin Katı Karanlığında*, Ergün Laflı * Halikarnassos’taki Dor Düzeni Stoa ve Yeni Bazı Buluntular*, Tan Doğan *Şimdilerde*, Beyza Boynudelik *Banksy’den Büyüklere Masallar*, Doğan Hezer *İç Çekmelerin Annesi* başlıklı yazıları ile Güncel Sanat Eylül baskısında.

Güncel Sanat Dergisi Sayı: 16 / Eylül 2015 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.