Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Gül Bahçesindeki Evliyalardan Hayat Dersleri 1

37,50 TL
26,25 TL

Yüce Allah, Adem aleyhisselam`dan itibaren yarattığı kullarını ebedi mutluluğa eriştirmek ve emirlerini de onlara bildirmek üzere peygamberler göndermiştir. Peygamberler eli ile de kullarını, kendisine ulaştıracak yolları, gene onlarla göstermiştir. Allah`ın peygamberlere varis olarak kabul ettiği, evliyaların mana aleminde temel kaynağı olan sufilik, tasavvuf ve çeşitli tarikatlarla ilgili olarak da insanlara, özellikle gençlerimize, kısaltılarak da olsa günümüz Türkçesi ile gerekli konular özetlenerek verilmiştir. Kullanılan kaynakların bir kısmında olaylar ve kişilikler aşırı abartılmıştı. Bunları da çeşitli kaynaklarla karşılaştırarak doğrusunu yazmaya çalıştım.

Ancak, Allah`a inanan kullar arasında, her devirde manevi sırlarla yüklü, gönlü ve kalbi Allah sevgisi ile dolu, zatının sırlarını donanmış veli kulları da olmuştur ve kıyamete kadar da olacaktır. Bunlar damima toplumla bütünleşmiş, onların sıkıntı ve dertlerine ortak olmuşlardır. Allah sevgisine ulaşmada, maddi ve manevi yardıma ihtiyaç olduğunda da gene öncülük ve aydınlatılmada gerekeni yapmışlardır. Ancak, hiçbir zaman da evliyalık iddiasında bulunmamışlardır.

Allah`ın bu veli kullarının pek çoğunun soyu, Peygamber Efendimize kadar uzanmaktadır. İşte onlar, peygamberlerden sonra onların varisleri olarak Yüce Allah`ın seçilenler sınıfındandır. Nice sultanlar, padişahlar başta olmak üzere pek çok idareciler, yöneticiler, halk, İslam`la ilgili doğruyu ve doğru yolu onlar sayesinde bulmuşlardır...

Böylece Allah`ın rızasını kazanmış veli kullarının bu yoldaki gayretlerini, sabırlarını, güzel düşüncelerini günümüz insanına ve gençlerimize tanıtmak üzere, yüzlerce evliyadan özellikle de yaşam biçimleriyle öne çıkan, doğum yeri, doğum tarihleri ve vefat yerleri belli olanlarını, belli olmayanlardan da hayatları çok önemli ve örnek olanlarını da kerametleriyle birlikte sadeleştirerek ve özetleyerek bu kitapta toplamaya çalıştım.

Rabbim hayırlara ulaştırsın inşallah. Amin...