sadsad x
asdasd

Gönül İnsanı Hasan Peker

Sone Yayınları
16,67 TL
11,67 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
5,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Gönül İnsanı Hasan Peker Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı Romanları
Sayfa Sayısı: 285
ISBN: 9786055941741
Kapak: Ciltsiz
Şenol Şen
Şenol Şen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Gönül İnsanı Hasan Peker Kısa Özet

  1969 Yılında, Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde doğan yazar, ilk öğrenimini Cumhuriyet İlkokulu'nda, ortaokulu Gazipaşa Merkez Ortaokulu'nda; lise öğrenimini Gazipaşa Lisesi'nde tamamlamıştır.

  Yüzüncü Yıl Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü 1993'de bitiren Şenol Şen, 1994'de Trabzon Çarşıbaşı-Yavuzköy İlköğretim Okulu'nda ü. yıl türkçe öğretmenliği yapmıştır. Vatani görevine İstanbul Tuzla Piyade Okulu'nfa yedek subay adayı olarak başlamış, askerliğin kalan süresini Yavuzköy ilköğretim Okulu'nda tamamlamıştır.

  Şenel Şen, 1997 yılında Gölbaşı İmam Hatip Lisesi'nde, 1999-2000 yılları arasında Adıyaman Altınşehir İlköğretim Okulu'nda çalıştıktan sonra, 2000 yıllında Gazipaşa Doğanca İlköğretim Okulu; 2003-2006 yılları arasında Gazipaşa ÇPL; 2007-2008'de Gazipaşa Lisesi'nde; 208-2009'da Gazipaşa METEM'de öğretmenlik yapmıştır. Yazar, Gazipaşa Lisesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.

  Sıradan bir hayrseverin çok ötesinde, adeta bir halk filozofu Hasan Peker...
  Özlü sözleriyle, şiirleriyle ve bizzat yaşayışıyla hayatını sıradanlığın pençesinden kurtarmış; mal-mülk hırsına düşmeden, gerçek serveti, manevi şahsiyetinde bulmuş bir gönül adamı...
  O, Çin, Haiti ve Pakistan depremlerinde, yakınlarını kaybetmişçesine, ağlayacak kadar hümanist;
  "Türk Milleti için 'Ezan' ne kadar kutsalsa, 'İstiklal Marşı' da o kadar kutsaldır" diyecek kadar milliyetçi;
  Evinin her köşesine Atatürk'ün fotoğraflarını çerçeveletip asacak kadar Atatürkçü; Neredeyse Türkiye'deki her türbeyi ziyaret edip gözyaşı dökecek kadar dindar bir insan. Vatanseverliği, Atatürkçülüğü ve dindarlığı birbirine zıt kavramlarmış gibi sunan bu değerlerin sahte savunucularına, Hasan Peker'in duruşunun, en anlamlı cevabı verdiği kanaatindeyim.Gönül İnsanı Hasan Peker Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.