sadsad x
asdasd

Gömüyü Arayan Adam Fotoğraflarla Aziz Nesin’in Yaşam Öyküsü

Sel Yayıncılık

Ali Nesin

18,52 TL
12,04 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
6,48 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Gömüyü Arayan Adam Fotoğraflarla Aziz Nesin’in Yaşam Öyküsü Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 167
ISBN: 9789755700502
Kapak: Ciltsiz
Ali Nesin
Ali Nesin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Gömüyü Arayan Adam Fotoğraflarla Aziz Nesin’in Yaşam Öyküsü Kısa Özet

  Çağdaş Türk mizah edebiyatının kurucusu, öykücü, romancı, şair, gazeteci, köşe yazarı, yayımcı, senarist Aziz Nesin`in kimliğini belirleyen en önemli yanı ise, hiç kuşku yok ki aydın kişiliğidir.
  Aziz Nesin yazı yaşamına daha ilk günden mizahla başlamıştır ve mizahında öncelikle amaç güldürmekten çok düşündürmektir. Bu nedenle, hiç kuşku yok ki, yazılı çağdaş edebiyatımızın kurucusudur Aziz Nesin.

  Aziz Nesin, yalnız mizah öykücüsü de değildir kuşkusuz. Zaten yazarlığa da daha 1945 yılında Tan gazetesinde köşe yazıları yazarak başlamıştır. Ancak, yalnız köşe yazarı da değildir Tan gazetesinde. Aynı zamanda muhabirlik yapmakta, geceleri matbaada kalıp gazetenin ilk baskılarını kontrol etmektedir. Köşe yazarlığını daha sonraki yıllarda da çeşitli gazetelerde sürdürmüştür. 1958 yılında, Akşam, Ulus, Yeni Gazete ve Demokrat İzmir olmak üzere, aynı anda tam dört gazete birden yazmıştır. Marko Paşa`nın dışında, değişik zamanlarda Cumartesi, Baştan, Zübük adlarında dergiler de çıkarmıştır.

  Bütün yaşamı adeta yazı masası ile matbaalar arasında geçen bu bilge insanı, oğlu Ali Nesin, yine babasının sözleriyle anlatıyor bize..

Gömüyü Arayan Adam Fotoğraflarla Aziz Nesin’in Yaşam Öyküsü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.