sadsad x
asdasd
9,17 TL
5,87 TL
%36 indirim
Kazancınız
:
3,30 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Göçebe (Kokulu Kitap) Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786053848264
Kapak: Ciltsiz
Jamil Ahmad
Jamil Ahmad
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Göçebe (Kokulu Kitap) Kısa Özet

  Yıllarca Afganistan ile Pakistan sınırının kesiştiği yerdeki aşiretler bölgesinde görev yapmanın ve yaşamanın ardından Jamil Ahmad, bu vahşi ve çetin yeri yazmak için oturdu. Seksen yaşındaki yazar, o dünyada yaşayan insanları, hem kültürel hem de coğrafi açıdan sürekli uçlardaki şartlara maruz kalan bir halkı kaleme alarak dikkate değer bir çıkış yaptı.

  Göçebe, aşiretin aşk ve evlilik konusundaki katı kurallarına karşı çıkmanın getireceği acımasız cezadan kurtulabilmek için kaçan genç bir çiftle başlıyor. Aşiret reislerinin ve kanun karşıtlarının soyundan gelen oğulları Tor Baz, aşiret köylerinin ve çadırlarının arasında, dağlarda ve ovalarda yaptığı yolculuklarla Göçebe Şahin olur.

  Jamil Ahmad klasik anlamda bir hikaye anlatıcıdır. Yazdıklarında başka zamanlara uzanan bir gerçeklik ve bilgelik vardır. Göçebe bize neden okuduğumuzu, kurgunun hayal ve algımıza yeni dünyalar açmadaki yaşamsal önemini hatırlatır.

  Muhteşem. Kurguladığı dünyada yaşamış, okurlarına örneğine az rastlanır bir anlayış, bilgelik ve hepsinin ötesinde keyif sunan yetenekli bir yazarın elinde çıkma.

  - Mohsin Hamid

Göçebe (Kokulu Kitap) Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.