sadsad x
asdasd

Gerilla Kontrgerilla Savaşı

Kripto Basım Yayın
11,57
8,68
%25 indirim
Gerilla Kontrgerilla Savaşı Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9786054991174
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Ergüder Toptaş
Ergüder Toptaş
Devamı
Kampanya

Gerilla Kontrgerilla Savaşı Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Gerilla Kontrgerilla Savaşı Kısa Özet

  Savaşın nesil değişimi kapsamında *dördüncü nesil savaşlar* devam ediyor. Belki de beşincisi başladı bile…
  Geçmişte yürütülen mücadelelerde gerilla harbi büyük/konvansiyonel harbe tabi küçük harp iken, soğuk savaş döneminden sonra karakterinde anlamlı bir değişim ve dönüşüme giderek büyük harbin yerini almıştır. Artık konvansiyonel harpler gayrinizami harp ve onun etkili bir enstrümanı olan gerilla harplerinin tesir ve kontrolündedir. Mücadelenin nesil ve karakter değişimini ve evrimleşen yönlerini anlamadan veya görmezden gelerek güç geliştirmeye çalışanlar hem bugünü hem de geleceği kaybedeceklerdir. Elinizdeki kitapta incelenen konu başlıklarında bu mücadeleyi kazanmanın ve kaybetmenin grameri vardır. En çok da sivil ve siyasetçilerin ilgilenmesi gereken siyasi ağırlığı yüksek bu konuya kayıtsız kalanların kayıpları maalesef çok ağır olacaktır.

  Yitirdiğiniz bir coğrafyayı tekrar sahiplenemez, eriyip giden bir niteliğe tekrar ruh veremezsiniz. Bundan sonra da kayıpları tekrar kazanmak adına bitmek, tükenmek bilmeyen problemlerin, kanlı ve maliyeti yüksek krizlerin mücadelesini fertten kuruma, toplumdan devlete kadar bütün bir ulus verecektir.

  Yaklaşık 30 yıldır PKK terör örgütü ile yürütülen mücadeleyi stratejik düzeyde ve derinliği olan bir perspektifte anlama ve değerlendirme ihtiyacı duyacak olanların, öncelikle bu eserde ortaya konulmaya çalışılan düşünceler ışığında, okumalarını tekrar yapmaları gerekecektir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.