sadsad x
asdasd

Geri Tepki: Amerikan İmparatorluğu'nun Bedeli ve Sonuçları

Salyangoz Yayınları
18,52 TL
13,89 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
4,63 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Geri Tepki: Amerikan İmparatorluğu'nun Bedeli ve Sonuçları Hakkında Bilgiler
Türü: Derin Siyaset, Komplo Teori Kitapları
Sayfa Sayısı: 344
ISBN: 9799756277477
Kapak: Ciltsiz
Chalmers Johnson
Chalmers Johnson
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Geri Tepki: Amerikan İmparatorluğu'nun Bedeli ve Sonuçları Kısa Özet

  İlk kez CIA belgelerinde rastlanılan "Geritepki" terimi, Amerikan politikalarının beklenmedik sonuçlarıyla ilgili. Kısaca ne ekersen onu biçersin anlamına geliyor. Amerikan İmparatorluğu yayıldıkça geritepkinin şiddeti de durmadan artıyor. Chalmers Johnson, fazlasıyla yayılmış bu imparatorluğun karşı karşıya kaldığı tehlikeleri çarpıcı ayrıntılarla sunuyor ve geleceğe yönelik senaryolar üretiyor.

  Geritepki, Johnson´un kehanetlerinin doğrulandığı tarih olan 11 Eylül´den sonra, Amerika´da iki aydan kısa bir süre içinde sekiz baskı yaparak Amerikalılar arasında aykırı bir "bestseller" oldu. Geritepki, Los Angeles Book Review tarafından "bu garip yeni dünyayı şekillendiren güçleri anlamamıza yardım eden altı sıradışı kitaptan biri" ilan edildi.

  Johnson'a göre Amerika’nın ulusal çıkarları Amerikan İmparatorluğu'nu tasfiye etmeyi gerektiriyordu ve esas sorun bu gerçeğin Amerikan halkından sürekli olarak gizlenmesiydi. Amerikan senatosunu yenilemek için yapılan 2006 Kongre ara seçimlerinde Amerikan halkı kendisinden gizlenmeye çalışılan bu gerçeği fark ettiğini gösterdi ve Johnson bir kez daha haklı çıktı. Bush ekibi zor günler yaşayacağa benziyor. Amerika'yı yöneten Neo-conlar Johnson'a biraz kulak kabartsalar fena etmezler, çünkü bu kitabın da gösterdiği gibi, Amerikan İmparatorluğu'nun altındaki toprak ciddi şekilde kaymaya başladı bile...

   

Geri Tepki: Amerikan İmparatorluğu'nun Bedeli ve Sonuçları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.