16,00 TL
8,00 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
8,00 TL
GERÇEĞİN PARÇALARI Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786053489467
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 6 adet satılmıştır.
Daniel Woodrell
Daniel Woodrell
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • GERÇEĞİN PARÇALARI Kısa Özet

  Evleri ve taşları yeşile boyamak için, gökyüzü bir anlam ifade etsin diye, karanlığın en dibine kara kökler salman gerekir.

  – Cesare Pavese

  Ree Dolly’nin babası, metamfetamin laboratuvarı işlettiğine ilişkin suçlamalardan kefaletle serbest bırakıldığında ortalıktan kaybolur. Fakat yedi gün sonraki duruşmaya çıkmazsa, Dolly’lerin tek varlıkları olan evleri ellerinden alınacaktır. Bakması gereken ailesiyle bir başına kalan on altı yaşındaki Ree ise babasını bir hafta içinde ölü ya da diri bulmak zorundadır.

  Acımasız ve zorlu koşullarda hasta annesi ve iki erkek kardeşiyle birlikte yaşam mücadelesi veren Ree, babasına ulaşmak için aile büyüklerine başvurur. Ancak onlara sorular sormanın ne kadar ölümcül bir hata olabileceğini fark etmeye başladığında, ürpertici gerçekler de yavaş yavaş ortaya çıkar. Kendi kanını ne pahasına olursa olsun korumaya kararlı olan aile ağının şaşırtıcı derinliklerini keşfetmek, genç kıza babasını bulmakta yol gösterecek midir?

  Aynı isimle sinemaya da uyarlanan, dört dalda Oscar’a aday gösterilen ve başta Sundance Film Festivali Büyük Jüri Ödülü olmak üzere pek çok ödül kazanan Gerçeğin Parçaları; metanet, cesaret ve çetin yaşam şartlarının acısıyla yüzleşme isteği etrafında gelişen bir hayatta kalma hikayesi.

  *Bir bölgenin dilinin lirik güzelliğini, zalim ve amansız yaşamların kabusvari karakteriyle birleştirmek... Gerçeğin Parçaları’nı okurken Daniel Woodrell’in yaptığını bu kadar iyi yapabilen bir yazarla en son ne zaman karşılaştığınızı hatırlamaya çalışın.*

  - San Diego Tribune

  *Eğer William Faulkner, Amerika’nın pek az bilinen, çoklukla kötülenen bir bölgesinde yaşasaydı,  buraya özgü kısa ve sarsıcı romanlar yazsaydı, Daniel Woodrell’e çok benzerdi.*

  - LA Times

  *Daniel Woodrell’in Gerçeğin Parçaları adlı romanı, sarsıcı ve hatta vahşi bir güce sahip.*

  - The Guardian

 • 2. Hamur

GERÇEĞİN PARÇALARI Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.