sadsad x
asdasd
29,66 TL
20,76 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
8,90 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Genel Psikolojiye Giriş 1 Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Psikoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 212
ISBN: 9786058432895
Kapak: Ciltsiz
Esra Okanakul
Esra Okanakul
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Genel Psikolojiye Giriş 1 Kısa Özet

  Bu çalışmayla, ileride bir araştırmacı psikolog olsanızda olmasanız da ; yöntem dersinin eğitiminiz için ne kadar gerekli olduğunu açıklanmaya çalışılacaktır. Bilgilerimizin bazıları otoritelere olan inancımızla ortaya çıkar, diğer bilgilerimiz mantığımızı kullanmamız sonucunda oluşur.

  Bu kitapla,

  - Bir psikolog müfredatında yöntemleri araştırma konusundaki eksikleriniz tamamlanacak.

  - Yöntem kursunun kapsamlı amaçlarının psikoloji müfredatındaki diğer konulardan nasıl ayrıldığını açıklayabileceksiniz.

  - Dünyada bulunan şeylerin bilimsel olmayan yollarla nasıl tanımlandığını ve değerlendirildiğini anlayacaksınız.

  - Bilimin doğasını, bilgisel olarak tanımlayabileceksiniz.

  Geçen yıllarboyunca belli başlı yöntemler değişmiş olsa da, bugünün psikoloji departmanları öğrencilerine psikoloji sanatının inceliklerini öğretme geleneğini sürdürüyor. Psikoloji tarihinin başlangıcından beri, araştırma yöntemlerini öğretme işi psikoloji müfredatının kalbi ve ruhu olmuştur.

  Araştırmacı psikolog olamk için bir isteğiniz olmasa bile bir gün psikoloji alanında profesyonel bir pratisyen olabilirsiniz. Araştırmacılar gibi pratisyenler de doktora gibi kayda değer bir derece almalıdırlar. Geleceğin okul psikologları yöntemlemenin gerekli becerileri kazanma konusunda ilk adım olduğunu bildikleri için bu konuda kesin araştırmalar yapmaktadırlar.

  İyi bir klinik çalışması, laboratuvarda çalışan bir bilim adamının düşünce sistemi gibi bir yöntem içermelidir. Hastaların problemleriyle ilgili varsayımlar değişik tedaviler denenerek ortaya çıkar ve sistemli olarak değerlendirilir.

  Psikologların çok azı profesyonel psikolog olarak yollarına devam etmektedir, ama tabi ki araştırma yöntemleri işverenlerin yeni mezunklarda aradığı becerileri geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, deneysel verileri analiz edebilmeyi, özetlemeyi ve yorumlamayı öğreneceksiniz; elektronik ortamlarda ve kütüphanelerde bilgi arayabileceksiniz, ve araştırmalarınızın sonuçlarını rahatlıkla sunabileceksiniz. Bilgisayar becerileriniz de gelişmiş olacak var olan sunum programları becerilerinizi daha da artıracaksınız.

Genel Psikolojiye Giriş 1 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.