Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Gemi Kurtarma Operasyonları ve Kriz Yönetimi

200,00 TL
134,00 TL

Kuruluşumuzda seyir emniyeti ile can, mal ve çevre güvenliğinin sağlanması yolunda geçirdiği yaklaşık yarım asırlık tecrübe ile birlikte gemi kurtarma operasyonunu yönetmenin verdiği deneyimlerden beslenerek ortaya çıkardığı bu kitap, Türk kurtarmacılığının Deniz Feneri ola-caktır. Kurumun adına Kaptan Ömer Asmalı`yı kutluyorum. Durmuş Ünüvar (Kır Emniyeti Genel Müdürü) Kitap, gemi kurtarma uzmanlığı olarak yeni tanıtılan bir yeterlik düzeyi için kaynak kitap olma perspektifmi içerecek şekilde ele alınmış çalışmalardan oluşmaktadır. Değerli kaptanımız Ömer Asmalı`nın 40 yıllık tecrübesini ve bilgi birikimini yansıttığı bu eserin, gemi kurtarma alanında bilgilenmek ve çalışmak isteyenlerin başvuru kaynaklarından birini oluşturacağına inanıyorum. Prof. Dr. Oğuz Salim Söğüt (ITO DF Dekanı) Bu kitabın özellikle denizcilik alanındaki akademik literatüre çok büyük katkılar sağlayacak ni-telikte olduğu, ayrıca "Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği" eğitiminde de ders kitabı olacak niteliklere sahip olduğu anlaşılmaktadır. Büyük bir bilgi ve tecrübenin çıktısı olduğu anlaşılan kitabın denizcilik camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Prof. Dr. Selçuk Nas (Dokuz Eylül Üni. D.F. Den. Eğit. Ana Bilim Dalı Başkanı)

40 yıllık kurtannacı ve bunun 20 yılını birlikte geçirmenin onurunu yaşadığım bir abi, bir hoca, bir meslek duayeni. Yaşadıklarını, tecrübelerini, gelecek nesillere aktarmak için mükemmel bir kitap hazırladı ve bu kitabıyla Türk gemi kurtarmacılannın referans ismi oldu. Çok başarılı olan bu kitabın sektörümüze önemli katkıları olacak. Kapt. Arslan DEDE (KEGM Denz. Dai. Başkanı) UI 1;1/4 011 e k Elinizde tuttuğunuzikitap, akademik olmanın ötesinde ortalama bir gazete okurunun anlayacağı bir netlikte ve pratikte de uygulanabilirliği mevcuttur. Benim gözümde, deniz ile ilgili olan herkesin olmaz ise olmazı kendi dalında bir başyapıttır. Kapt. Bülent Dandin (YDO 1983)

Bu kitapta değerli kardeşim Kaptan Ömer Asmalı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünde görev yaptığı sürece yaşamış olduğu tecrübeleri, gemi teorisi ile birleştirerek zor bir konuya soyunmuş ve ülkemizde bu konuda yegâne olabilecek "Gemi Kurtarma" kitabı ortaya çıkmıştır. Denizcilerimize, Deniz Ticaret sektörüne böylesi değerli kitabı kazandırdığı için tüm denizciler adına kendisine teşekkür ederim. Kapt. Levent Akson (YDO 1973) Ömer Kaptan, kitabınızı çok merakla ve büyük bir zevkle okudum. Gerek profesyonel görüşleri-niz, tecrübeleriniz, gerekse senelerin size yüklediği mesuliyet ve görev aşkınız bu çok değerli ki-tabın her sayfasında ışıl ışıl parlıyor. Gerek şimdiki kesime gerekse gelecek nesillere çok güzel bir ders konusu olan paha biçilmez gayretinizle hazırladığınız bu eseriniz için çok teşekkür edi-yorum. Capt. Behzat Esinduy (YDO 1966, Consultant)