sadsad x
asdasd
16,67 TL
14,17 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
2,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Gelir ve Dağılımı Hakkında Bilgiler
Türü: Yönetim Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9786056830402
Kapak: Ciltsiz
Bedir Yıldız
Bedir Yıldız
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Gelir ve Dağılımı Kısa Özet

  Zamanımız sürat devri. Değişimler çok hızlı.

  İnsanlık toplayıcılıktan tarıma, tarımdan sanayiye ve daha sonra bilgi çağına ulaşmıştır.

  Orta Çağın sonuna kadar İslam Dünyası, Avrupa'dan üstündü. El-Kindi, İslam Filozofu (9.yy), Battan'i Müslüman astronomi ve matematik (10.yy), Er-Razi İslami Filozof (9.yy), Farabi Türk ve İslam Filozofu (9.yy), El-Biruni (973-1051) Eczacı, Jinekolog ve Filozof, İbni Sina Türk Filozofu ve Tıp Alimi, Nurettin Batruci (..-1217) Modern Astronominin kurucusu, İbn-i Nefis (1210- 1288) Akciğer kan dolaşımını keşfetmiştir.

  Avrupalılar, bizden aldıkları bilginin üzerine yeni bilgiler eklemekle gelişmişler bizler ise, orta çağdan sonra Müslümanlığın etkisi ile İslami bilgilerle uğraşmışız. Pozitif ilimlerden uzaklaşılmış, daha sonra ise Kanuni Sultan Süleyman zamanında da Darülfünundan, pozitif ilimler kaldırılmış. Oralar İslami Bilgiler Kurumu haline getirilmiş ve gerileme de bu tarihten itibaren başlamıştir.

  Batmış bir kültürden alınan misallerle, yeni ve dolu bir nesil yetiştirilemez. Eğitimde bilgi çağının elemanları yetiştirilmeli. Teknolojiye ve eğitime gereken önem verilmeli. Yurdun her yerine orta dereceli teknoloji okulları açılmalı veya mevcut okullar teknolojileştirilmeli kalkınmanın temeli budur, ara elemanlar sanayiyi uçuracaktır.

Gelir ve Dağılımı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.