sadsad x
asdasd

Geçmişten Günümüze Beyoğlu 1 - 2 (Kutulu)

Taç Vakfı Yayınları
277,78 TL
191,67 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
86,11 TL
Geçmişten Günümüze Beyoğlu 1 - 2 (Kutulu) Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 919
ISBN: 9789759748425
Kapak: Ciltsiz
M. Sinan Genim
M. Sinan Genim
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Geçmişten Günümüze Beyoğlu 1 - 2 (Kutulu) Kısa Özet

  Konusunda uzman 52 yazar ve araştırmacının kaleminden Beyoğlu... Makaleler, görsel malzemeler ve çizimler... Ülkemizin batıya açılan kapısının tarihi...

  Bir dönem Sykai, daha sonra Pera, şimdilerde Beyoğlu ismi ile anılan bölgenin kültürel geçmişi, günümüzden binlerce yıl öncesine uzanmakta. Bu kitap, zengin bir kültürel birikime sahip olan ve içinde yaşadığımız şehrin önemli bir bölümünü teşkil eden bu bölge hakkında efsane ve hikayelerle edinilen duyumların yanı sıra, eksikliği duyulan gerçek bilgilere erişme imkanı sağlıyor.

  Günümüze kadar İstanbul'un ilçe ve semtleri hakkında yazılmış eserlerin pek çoğu tek yazarlı ve genellikle kişisel bakış açısını aşamamış çalışmalar olarak karşımıza çıkmakta. Geçmişten Günümüze Beyoğlu, konusunda uzman, yazar ve araştırmacıların birlikteliğiyle meydana gelmiş bir kitap.

  Bu kitap, Beyoğlu'nun bir monografisi değil. İstanbul'un farklı bir kimliği olan Beyoğlu için bir rehber niteliği taşımakta. Kentin sahip olduğu tarihsel mirasın kapsamlı bir dökümünü içermekte.

Geçmişten Günümüze Beyoğlu 1 - 2 (Kutulu) Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.