sadsad x
asdasd

Geçmişin Yüküyle Yenilik Arayışı

Seta Yayınları

Mustafa Altunoğlu

18,52 TL
13,33 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
5,19 TL
Geçmişin Yüküyle Yenilik Arayışı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Politika Siyaset Bilim ve Siyaset Tarihi Kit
Sayfa Sayısı: 194
ISBN: 9786054023349
Kapak: Ciltsiz
Mustafa Altunoğlu
Mustafa Altunoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Geçmişin Yüküyle Yenilik Arayışı Kısa Özet

    Siyasal hayatımızla ilgili bir tartışmayı yürütmek için Chp`yi Chp ile bir tartışmayı yürütmek için ise parti tarihindeki yenilik teşebbüslerini ihmal etmek telafisi güç sonuçlar doğurabilir. Elinizdeki çalışma çok partili hayata geçişle birlikte Chp`de başlayan yenilik arayışlarının en sonuncusu ile ilgilidir. Kemal Kılıçdaroğlu`nun 2010 yılında genel başkan seçilmesi ile birlikte Chp`de başlayan kadro ve ideoloji esaslı yenilik arayışlarının parti tabanında nasıl bir karşılık bulduğu sorusuna cevap bulmak istemektedir.

    Chp`de son yenilik arayışının anlamını sebep ve sonuçlarını tartışabilmek öncelikle Ortanın Solu Demokratik Sol ve Yeni Sol`u temsil ettiği süreçleri analiz etmeyi gerektirir. Dahası Kılıçdaroğlu`nun selefi Baykal ile karşılaştırıldığında bir sürekliliği mi yoksa kopuşu mu temsil ettiğine karar verilmelidir.

    Lİder tavan ve taban arasındaki ilişkiyi analiz etmek için üç veri ve setine başvurulmuştur. Lİder için grup konuşmaları ve medya demeçleri tavan için medya demeçleri taban içinse on ilde gerçekleştirilen mülakatlardan elde edilen bulgular esas alınmıştır. Elde edilen bulgular Chp`de lider tavan ve tavan arasında karşılıklı bir etkileşim olduğunu göstermektedir.

Geçmişin Yüküyle Yenilik Arayışı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.