sadsad x
asdasd

Gavurca-Türkçe Sözlük

Öncü Kitap
7,41 TL
5,19 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
2,22 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Gavurca-Türkçe Sözlük Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 64
ISBN: 9786059058360
Kapak: Ciltsiz
M. Ertuğrul Fındık
M. Ertuğrul Fındık
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Gavurca-Türkçe Sözlük Kısa Özet

  Kavramlarla yürütülen bir cephe savaşı içerisindeyiz. Gâvurlar her tür imkanı seferber ederek kendi kavramlarını boca ediyorlar üzerimize. Aslolan ayık olmak. Düpedüz bir zihin bulandırma süreci yaşanıyor kavramlar üzerinden. Empati yap diyorlar bize, dünya vatandaşı ol, birey ol, daha fazlasını iste. Yeni nesillerin zihinleri ifsat ediliyor gâvurca kavramlarla. Gâvurca. Yani kötülüğün lisanı.

  Yazar Ertuğrul Fındık, bu türden sayısız kavramla ilgili aldığı bazı notları bir araya getirdi. Kitabın önsözünde şöyle diyor yazar:

  *Yaptığım şeyin edebi değeriyle zerre miktar ilgilenmiyorum. Hatta bu metinleri benim yazmış olmamın da bir anlamı yok. Yıllardır ‘Müslümanca düşünme üzerine denemeler’ yazan ‘Diriliş neslinin Amentüsü’ne kafa patlatan, değil konuşulanın düşünülenin bile insanı inşa ettiğini söyleyen büyüklerimiz bizi irşad ediyor aslında. Burada değindiğim bir tek madde için koskoca kitaplar çıkarmış insanlar. Bu düşünme biçimiyle ilgili uzun makaleler yayınlamışlar. Ben de yeniden bir işaret fişeği yakma arzusundayım. Kendi dünyamda, müşahhas örneklerle, bir ‘düşünme biçimi’ oluşturmaya çalışıyorum. Çocuğuma da öğretmek istiyorum bunu. Israrla. Tekrar tekrar anlatarak, bu kalleş savaşın etkilerinden uzak tutmaya çalışıyorum onu.*

  Gâvurca-Türkçe sözlük benzeri fazla bulunmayan bir ‘uyandırma’ kitabı.

Gavurca-Türkçe Sözlük Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.