sadsad x
asdasd
16,20 TL
11,66 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
4,54 TL
Gatsby’nin Aşkı Hakkında Bilgiler
Türü: Amerikan Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 318
ISBN: 9786053743958
Kapak: Ciltsiz
Francis Scott Key Fitzgerald
Francis Scott Key Fitzgerald
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Gatsby’nin Aşkı Kısa Özet

    Dünya edebiyatının en önemli eserlerinden biri olarak kabul edilen Muhteşem Gatsby`nin yazarı F. Scott Fitzgerald`ın 1915 yılında tanıştığı ve -bir bölümü mektuplar üzerinden süren- kısa bir aşk yaşadığı zengin kızı Ginevra King, ünlü yazarın yarattığı pek çok kadın karaktere esin kaynağı oldu. Fitzgerald`ın o ünlü kadın figürü, Caz Çağı`nın o şımarık, cilveli, gelgeç gönüllü kızı, titiz bir arşiv çalışmasına dayanan bu sürükleyici romanda Ginevra Perry olarak hayat buluyor.

    Fitzgerald`ı terk ettikten sonra Billy Granger isimli bir pilotla evlenen Ginevra, o sıralar adını geniş kitlelere duyuran Fitzgerald`ı uzaktan uzağa takip ederek bazı kadın karakterlerinde kendisinden izler bulur. Ginevra sorunlu bir evliliği ve gencecik yaşta üstlendiği büyük sorumlulukları taşımaya çalışırken, Fitzgerald da bir flapper ikonu haline dönüşen yetenekli ve delidolu karısı Zelda ile Paris`te eğlenceli bir hayat sürmektedir. Ancak yıllar içinde Fitzgerald`ın da Ginevra`nın da yaşamlarında büyük değişiklikler ve beklenmedik gelişmeler olacaktır.

    Caroline Preston, Fitzgerald ve Ginevra King hakkında tarih arşivlerinde yaptığı detaylı araştırmalardan ve dönemin tanıklıklarından edindiği bilgileri yetkin kurmaca üslubuyla birleştiriyor. Gatsby`nin Aşkı, o benzersiz dönemin insan ilişkilerini ve değerlerini arka plana koyarak, büyük yazarın ilk aşkını ve ilişkisini yakından tanıma fırsatını okura sunuyor.

Gatsby’nin Aşkı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.