sadsad x
asdasd
70,00 TL
56,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
14,00 TL
Fuzuli: Türkçe Divan Hakkında Bilgiler
Türü: Mustafa Kemal Atatürk Kitapları
Sayfa Sayısı: 222
ISBN: 3990000036987
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2012
İsmail Parlatır
İsmail Parlatır
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Fuzuli: Türkçe Divan Kısa Özet

  Her toplum, siyasal, sosyal ve ekonomik şartların tarihe yön veren büyük şahsiyetlerin belirlediği değişim ve dönüşümlerle yaşayıp gidiyor. Bu değişim ve dönüşümlerin resmi belgelere yansımasını gözden uzak tutmadan basılı ve görüntülü iletişim araçlarındaki görüntü ve yorumlarını bir kenara bırakıp edebiyat eserlerine nasıl yansıdığını görmek ve göstermek edebiyat bilimcinin işidir.

  Edebiyat bilimci, sosyologun, sosyal psikologun, tarihçinin ve siyaset bilimcinin peşine düştüğü meraklardan birçoğunun cevabını edebiyat eserlerinin dünyası içinde arayıp bulup bir inceleme ve değerlendirme sorumluluğuna sahiptir.

  Yüz yılı aşan bir zamandan beridir. farklı niyet ve tutum ürünü olarak akademik sayılabilecek yayınlar, Türk Edebiyat Bilimine çeşitli yönlerden katkılar sağladı.

  - Sadık K. Tural, Sözbaşı`ndan...

  `Paylaşma ihtiyacı` ile bilgelik kapısını okuyucular için aralamakta olan Sadık Tural`ın, toplumun iç ve dış gerçeklerine birer ayna tutma görevi üstlenen edebiyat bilimine bakışının sergilendiği bu kıymetli eseri sunmanın mutluluğuyla...

  - Merve Can, Editörden...

 • 2. Hamur

Fuzuli: Türkçe Divan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.