sadsad x
asdasd

Fotoğraf Sanatçıları Dizisi - 5 : Sabit Kalfagil

Eczacıbaşı Yayınları
46,30 TL
38,43 TL
%17 indirim
Fotoğraf Sanatçıları Dizisi - 5 : Sabit Kalfagil Hakkında Bilgiler
Türü: Fotoğraf, Sinema, Tiyatro Kitapları
Sayfa Sayısı: 272
ISBN: 9786056166549
Kapak: Ciltsiz
Sabit Kalfagil
Sabit Kalfagil
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Fotoğraf Sanatçıları Dizisi - 5 : Sabit Kalfagil Kısa Özet

  Eczacıbaşı Fotoğraf Sanatçıları Dizisi’nde Sabit Kalfagil retrospektifi

  Eczacıbaşı Fotoğraf Sanatçıları Dizisi’nin yeni kitabı Sabit Kalfagil retrospektifi, xx Aralık 2014’ten itibaren kitabevlerinde yerini alıyor. Eczacıbaşı Topluluğu’nun 40 yılı aşkın bir geçmişe sahip fotoğraf yayıncılığı geleneğinin bir parçası olan ve Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı tarafından yayınlanan seri, her yıl değerli bir fotoğraf sanatçısının retrospektif kitabını, sanatsal bütünlük içinde izleyicilere ulaştırıyor.

  Kitap, *hocaların hocası* olarak anılan Sabit Kalfagil’in, başta yaşadığı şehir İstanbul olmak üzere, Türkiye’nin değişik dönemlerini ve yerlerini yansıtan fotoğraflarından, dünyanın farklı coğrafyalarındaki fotoğraflarına uzanan geniş bir seçkiyi bir araya getiriyor.

  Konsept ve tasarımı Bülent Erkmen’e ait olan ve editörlüğünü Merih Akoğul’un üstlendiği kitapta, Sabit Kalfagil ile yapılan özel bir röportaja da yer veriliyor. Eczacıbaşı Fotoğraf Sanatçıları Dizisi’nin 5. kitabı Sabit Kalfagil retrospektifi, Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde sunuluyor.

  Merih Akoğul’un kitaptaki giriş yazısından...

  *Sabit Kalfagil, içinde yaşadığımız evrende bir fotoğraf makinesi ile yapılabileceklerin sınırlarını 60’lı yılların başından itibaren kendine özgü kavrama biçimiyle saptamaktan bir an bile vazgeçmemiş, inandığı fotografik doğruların ardından büyük bir kararlılıkla gitmiş, daimi mekanı olarak belirlediği yaşadığı toprakların üzerinde karşı karşıya geldiği anları işin gerçekliğini reddetmeden fotoğraflara dönüştürmeyi bilmiştir.

  Sabit Kalfagil, 1960 yılından günümüze, neredeyse 55 yıldır aktif olarak sürdürdüğü fotoğraf uğraşıyla, en tanınmış fotoğrafçılarımızdan biri olmuştur. Özellikle yaşadığı şehir İstanbul’un, bir fotoğrafçıdan önce bir mimarın gözüne nasıl göründüğünü çok iyi incelemiş, sonra da o unutulmaz anları pelikül üzerine siyah beyaz teknikle taşıyarak fotoğrafçılık serüvenini devam ettirmiştir. Zaman içinde, yalnız yaşadığı şehir İstanbul’dan değil, Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden çektiği siyah beyaz ve renkli fotoğraflarıyla da arşivini genişletmiştir.*

Fotoğraf Sanatçıları Dizisi - 5 : Sabit Kalfagil Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.