sadsad x
asdasd

Filiz Hiç Üzülmesin... Sabahattin Ali’nin Objektifinden, Kızı Filiz’in Gözünden Bir Yaşam Öyküsü...

Sel Yayıncılık

Filiz Ali

18,52 TL
12,04 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
6,48 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Filiz Hiç Üzülmesin... Sabahattin Ali’nin Objektifinden, Kızı Filiz’in Gözünden Bir Yaşam Öyküsü... Hakkında Bilgiler
Türü: Fotoğraf Sinema ve Tiyatro Kitapları
Sayfa Sayısı: 122
ISBN: 9789755700113
Kapak: Ciltsiz
Filiz Ali
Filiz Ali
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Filiz Hiç Üzülmesin... Sabahattin Ali’nin Objektifinden, Kızı Filiz’in Gözünden Bir Yaşam Öyküsü... Kısa Özet

    Geniş okur kitlesi tarafından hikaye, roman ve şiirleriyle tanınan Sabahattin Ali çok yönlü, sürekli üreten ve merak eden bir insandır. Edebiyatçı-yaratıcı kişiliğinin yanında Batı Edebiyatı`nın baş eserlerini Türkçeye çevirir; gençliğinde Yozgat`ta, Konya`da, Aydın`da ortaokul ve lise öğretmenidir. 1940`ların başında Ankara Devlet Konservatuvarı`nda dünyaca ünlü tiyatro ve opera rejisörü Carl Ebert`in sağ kolu, çevirmeni ve dramaturgudur. Karısına ve kızına hastalık derecesinde düşkün bir eş ve babadır. Gerçek bir vatanseverdir. Türkiye`nin ilk siyasi mizah gazetesi Marko Paşa`nın sahibi ve yazardır. 1948 yılında esrarı bugün bile çözülemeyen bir siyasi cinayete kurban giden uluslararası değerde bir sanat ve edebiyat adamıdır.

    Doğayı ve insanı inceler, onları sadece kitaplarında ölümsüzleştirmez, fotoğraf makinası ile de belgeler. Bir devrin hem görsel hem düşünsel tanığıdır Sabahattin Ali. Onun objektifinden Cumhuriyet`in ilk otuz yılının Türkiyesi`ni köylüsü, kentlisi, dağları, ormanları, demiryolları, köprüleri, değirmenleri, kamyonları ile tanıyabiliriz.

    Bu kitapta Sabahattin Ali`nin ve 1940`ların ilerici aydınlarının bilinmeyen pek çok yönünü hem fotoğraflardan hem de kızı Filiz Ali`nin çocukluk anılarına dayanan metninden öğreneceksiniz.

Filiz Hiç Üzülmesin... Sabahattin Ali’nin Objektifinden, Kızı Filiz’in Gözünden Bir Yaşam Öyküsü... Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.