sadsad x
asdasd

Fİlipin Toplumu ve Devrimi

El Yayınları
25,00
19,25
%23 indirim
Fİlipin Toplumu ve Devrimi Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 232
ISBN: 9789758674794
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Jose Maria Sison
Jose Maria Sison
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Fİlipin Toplumu ve Devrimi Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Fİlipin Toplumu ve Devrimi Kısa Özet

    Prof. Jose Maria Sison, sömürgeciliğe ve emperyalizme karşı ayaklanma ve isyanların Filipinler tarihinde yerleşik olduğunu gösterir. Ancak, kitleler sosyal kurtuluş bilimi olan Marksizm-Leninizmi ve emperyalist-kapitalist çöküş çağında en ilerici sosyal sınıfın önderliğini, yani işçi sınıfını izlemezlerse, gerçek bir ulusal kurtuluşa yönelik hiçbir çaba sonuç vermeyecektir. Dolayısıyla, tarihsel materyalizm perspektifinden bakıldığında şimdiki devrimci hareketin, Filipin ulusunu daha yüksek bir toplumsal kalkınma ve ulusal demokrasi seviyesine yönelten nesnel yasaların öznel, bilinçli ve bilimsel ifadeleri olduğu söylenebilir.

    Geniş çaplı ampirik ve tarihsel bir veriyi sınıfsal teoriyi kullanarak ustaca ve istikrarlı bir şekilde sentezleyen Jose Maria Sison’un bu kitabı, önceden sömürgeci gelişim teorilerinin, yüzeysel ulusal analizlerin veya ampirik olguların cansız açıklamalarının etkisinde bulunan bir alanı, Filipinler tarihini ve sosyal bilimleri devrimcileştiren bir çalışmadır.

    Bu çalışmaya yönelik akademik çevreler notlar çıkarmak zorunda kaldılar, hatta Hong Kong merkezli uluslararası iş organı Far Eastern Economic Review dahi, Filipin Toplumu ve Devrimi’nden *kusursuz parlaklıkta bir çalışma* diyerek övgüyle söz etti.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.