sadsad x
asdasd

Fikri Mülkiyet Hukukundan Kaynaklanan Suçlar

On İki Levha Yayınları

R. Yılmaz Yazıcıoğlu

69,44 TL
65,97 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
3,47 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Fikri Mülkiyet Hukukundan Kaynaklanan Suçlar Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 557
ISBN: 9786055865436
Kapak: Ciltsiz
R. Yılmaz Yazıcıoğlu
R. Yılmaz Yazıcıoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Fikri Mülkiyet Hukukundan Kaynaklanan Suçlar Kısa Özet

  5846 sayılı FSEK`de yer alan ceza hükümleri 23.01.2008 tarih ve 5728 sayılı Kanunla yeniden düzenlendi ve bu suretle de Türk Fikrî Haklar mevzuatı yeni ceza hükümleri kazandı.

  Bilindiği üzere Türkiye`de, Fikrî Haklar mevzuatının en önemli kaynağını teşkil eden 5846 sayılı FSEK, yürürlüğe girdiği 1951 tarihinden günümüze, gelişen dünya ile birlikte sürekli değiştirilmekte ve kişilerin fikrî haklar konusunda uğradıkları yoğun ihlâlleri karşılamak bakımından da içindeki ceza hükümlerinin yaptırımları artırılmaktadır. Ancak, ciddi adil yargılama problemleri içeren ceza adalet sistemimizde bu konunun uzmanı olan hukukçu sayısının azlığı ile konunun karmaşıklığı etkin ceza yaptırımını engellemektedir.

  Bütün bu etkenlerle birlikte Ülkemizde fikrî hakların cezai boyutunu ortaya koymak bakımından bir boşluk mevcut iken 5728 sayılı Kanunla fikrî haklar mevzuatındaki bütün ceza hükümleri alaşağı da olmuş bulunmaktadır.

  İşte bu kitap fikri haklar bağlamında hukuken korunan yapıtların neler olduğunu, korunan yapıtlardan kimlerin ne tür haklarının bulunduğunu ve bu haklara saldırı halinde Kanunda düzenlenen çeşitli suçların açıklamalarını içermektedir.

   

Fikri Mülkiyet Hukukundan Kaynaklanan Suçlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.