100,00 TL
61,00 TL
%39 indirim
Kazancınız
:
39,00 TL
Fıkıh Usulü Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9786058351707
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Ahmed Kılıçkaya
Ahmed Kılıçkaya
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Fıkıh Usulü Kısa Özet

    Her usul çalışmasında olduğu gibi Fıkıh Usulü çalışmasında da bir usul vardır. O da istikrâ yöntemidir/ tümevarım yöntemidir. Yani dinin bütünlüğünde fıkhın taranması ile var olan asılları, kuralları, yöntemleri keşfetme yöntemidir. Zira usul çalışmasını yapanlar usul koymazlar, var olup da keşfedilen usulün açıklamasını yaparlar. Usul değişmez, fakat onun izahı farklı tarzlarda olabilir. Bu da kişilere göre farklı olur. Aynen bir dilde var olan nahiv/gramer yani dilbilgisi kurallarının değişmemesi, fakat bunları istikra yöntemi ile keşfedip izah eden birçok eserin yazılması gibi.

    Bizim yaptığımız bu Fıkıh Usulü çalışması ne ilktir ne de sondur ne de mükemmel olandır. Bundan önce de bu konuda birçok çalışma yapılmıştır. Her çalışma kendisinden sonraki çalışmayı kolaylaştırmıştır. Allah o çalışmaları yapanların hepsinden razı olsun. Onları vaad ettiği ecrine nail kılsın.

    Bu çalışmamızı da mü’min kardeşlerime yararlı ve kendi rızasına vesile kılmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Yalnız O’na kulluk eder, yalnız O’ndan yardım dilerim...

  • 2. Hamur

Fıkıh Usulü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.