sadsad x
asdasd

Fatih Sultan Mehmed ve Büyük Fetih Hamlesi

Ferzan Yayınları

İbrahim Refik

7,87 TL
5,90 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
1,97 TL
Fatih Sultan Mehmed ve Büyük Fetih Hamlesi Hakkında Bilgiler
Türü: Osmanlı Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9789758540990
Kapak: Ciltsiz
İbrahim Refik
İbrahim Refik
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Fatih Sultan Mehmed ve Büyük Fetih Hamlesi Kısa Özet

  Bir hedefe ulaşmak, onu önce hayal etmekle başlar. Tarihimizin bahçesinde açan nadide bir çiçek olan Sultan Mehmed, asırlar öncesinden verilen kutlu müjdeye erişebilmek için daha çocuk yaşta bu yola gönül koymuş, duygu ve düşünce dünyasını fetih hayalleriyle süslemiş, oyunlarında bile İstanbul`u kimbilir kaç kere fethetmiştir.

  Evet, o hep büyük hayaller kurup, büyük düşünmüş ve yaptığı işin büyüklüğüyle kıyaslandığında, küçük yaşta büyük işler başarmıştır.

  İstanbul asırlar boyunca bir çok devlet tarafından kuşatılmış, fakat Türk ve cihan tarihinin bir dönüm noktasını meydana getiren büyük fethi gerçekleştirmek bu genç cihangire nasip olmuştur. Çünkü o, ne istediğini, neyi yapacağını ve nasıl yapabileceğini bilen, bunun için gerekenleri yorulmak bilmeyen azim ve sabırla hazırlayıp hedef belirlediği yoldaki kararlılığını çelik iradesiyle ortaya koyan biridir. Buınun keskin ifadesini de onun, "Ya Bizans`ı alırım ya da Bizans beni alır" sözünde görmek mümkündür.

  Bundan dolayı araştırıldıkça derinleşen, derinleştikçe de deryalaşan bir lider olan Fatih, günümüz gençliği için bir ufuk önderdir.

  Ümit ediyoruz ki genç kuşaklar, bu rol modelin yol göstericiliğinde kendilerinden beklenen tarihi sorumluluğunun şuuruna erip, onlara verilen kutsal emaneti zenginleştirerek geleceğe taşıyacaklardır.

Fatih Sultan Mehmed ve Büyük Fetih Hamlesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.