sadsad x
asdasd

Evrimin Işığı : Evrenin Karanlığında

Kor Kitap

Çağrı Mert Bakırcı

55,56 TL
41,67 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
13,89 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Evrimin Işığı : Evrenin Karanlığında Hakkında Bilgiler
Türü: Bilim Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 616
ISBN: 9786058239081
Kapak: Ciltsiz
Çağrı Mert Bakırcı
Çağrı Mert Bakırcı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Evrimin Işığı : Evrenin Karanlığında Kısa Özet

  Evrenin Karanlığında Evrimin Işığı, evrimsel biyolojiyle ilgili çok sık sorulan, *Evrimi bilsek ne olur, bilmesek ne olur?* ya da *Evrimin bilime ne faydası var ki?* gibi birkaç soruya cevap vermek amacından yola çıkılarak yazıldı. Bu tür sorular genellikle evrimin bir doğa yasası olarak reddedilemeyeceğinin farkına varan kişilerin evrimi küçümsemek için sordukları sorulardır. Oysa bu sorulara verilecek cevaplar, evrimsel biyolojiyi gerçekten anlamak isteyenler için yepyeni bir dünyanın kapılarını aralar: Disiplinler arası ve çok disiplinli bir bilim dalı olarak evrimsel biyoloji!

  Evrimsel biyoloji farklı bilim dallarıyla nasıl bir ilişki içinde? Bu bilim dalları evrimsel biyolojiden gelen verileri nasıl kullanıyor? Kendi sahaları içerisinde eriştikleri bulgular evrimsel biyolojiye nasıl katkı sağlıyor?.. Yanıtlar, evrimsel biyolojinin akademik altyapısına bir pencere aralıyor ve evrimin, *İnsan maymundan mı geldi?* konusundan çok daha detaylı, çok daha geniş bir bilim sahasını kapsayan gerçeğine yaklaştırıyor.

  Modern bilimin bütünleştirici harcı olan evrime disiplinler arası bir bakış sunmayı amaçlayan bu kitap, alanında uzman, güncel tartışmaları yakından izleyen genç bilim insanlarımızın kaleminden çıktı. Bir yandan, popüler bilimin sınırlarında kalan haberlere ve bilimde son gelişmeleri içeren araştırma sonuçlarına yer veriliyor; diğer yandan, okurları teknik verilere boğmamaya özen göstererek evrimsel biyolojinin matematiğine, teorisine, pratiğine ve daha nicesine olabildiğince detaylı olarak değiniliyor.

  Evrimi giriş düzeyinde güvenilir bir kaynaktan okumak ve kendisini evrimsel biyoloji konusunda geliştirmek isteyen, evrimin ışığında aydınlanan, modern bilime heyecan duyan herkese…

Evrimin Işığı : Evrenin Karanlığında Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.