Etkinliklerle Elif Cüzü

Ekin Yayınları

Kolektif

40,00 TL
30,40 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
9,60 TL
Etkinliklerle Elif Cüzü Hakkında Bilgiler
Türü: Din Eğitimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9789758507948
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2018
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Etkinliklerle Elif Cüzü Kısa Özet

  Anneler, babalar, öğretmenler;

  Sevgili çocuklarımıza severek, eğlenerek Kur’an öğretmeyi hedefleyen alanında uzman eğitimciler tarafından hazırlanan *Etkinliklerle Elif Cüzü* yayımlandı!

  Çocuklarımızın Kur’an eğitiminin ilk basamağı olan *Etkinliklerle Elif Cüzü* alanında uzman Özgür Çocuk Oyun Evi öğretmenlerinden Zehra Ç. Türkmen,Nilüfer İnan ve Isparta İlk-Der’den Gülay İntepe’nin ortak çabalarıyla hazırlanmış bir eser. Ana sınıfı ve ilköğretim öğrencilerinin faydalanacağı nitelikte hazırlanan elif cüzünün içinde etkinliklerle desteklenerek eğlenceli hale getirilen Kur’an harflerinin öğrenimi ve keyifli alıştırmalar yer almakta.

  Elif Cüzü’nün ilk bölümünde Kur’an harflerini simgeleyen resimler ve resimlere yapılacak faaliyet çalışmaları yer alıyor. Harflerin karışık öğrenimi ve harekelerin tanınmasından sonra alıştırmalar bölümü geliyor. Alıştırmalar kısmı harfe uygun resmi eşleştirme, yanlış olan harfi veya harekeyi işaretleme, noktaları birleştirme, noktaları boyayarak gizli harfi ortaya çıkartmak gibi sayfalardan oluşuyor. Alıştırmalardan sonra ki kısımda ise yıldız, balık, civciv, gemi, elma, armut, güneş, kelebek gibi çerçevelerin içerisine yazılan Arapça kelimeler ile çocukların Kur’an öğrenmesi keyifli hale getirilmiş. Son kısımda belirli dua ve surelerin yer aldığı elif cüzünde bazı sayfalara ödül sayfası notunun düşülmüş olması çocuklara Kur’an eğitimini teşvik etmek ve hızlandırmak açısından önemli.

  Çeşitli hayvan, çiçek ve şekillerle çocukların dikkatini çekecek şekilde hazırlanan ve çizimleriM. Ahmet Demir tarafından yapılan *Etkinliklerle Elif Cüzü* kitabının çocuklarımızın Kur’an eğitiminin ilk basamaklarında önemli katkı sağlamasını umut ediyoruz.

 • 1. Hamur

Etkinliklerle Elif Cüzü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.