sadsad x
asdasd

Eşkiya Dünya'ya Başkan Olmaz!

Halk Kitabevi
23,15
18,52
%20 indirim
Eşkiya Dünya'ya Başkan Olmaz! Hakkında Bilgiler
Türü: Türkiye Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 248
ISBN: 9786059828765
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Şaban Sevinç
Şaban Sevinç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Eşkiya Dünya'ya Başkan Olmaz! Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Eşkiya Dünya'ya Başkan Olmaz! Kısa Özet

  Gezi Parkı’nın Asker Ocağı Caddesi’ne bakan duvarın 3 metrelik kısmı gece 23.00 civarında yıkıldı. Aynı zamanda 5 ağaç da yerinden söküldü. Taksim Dayanışma Grubu’nun üyeleri iş makinelerinin önüne geçerek daha fazla yıkım yapılmasının engelledi. Ardından bu gruptan 50 kişi parkta çadır kurarak sabaha kadar nöbet tuttu.

  Yıkım, 27 Mayıs gecesi ertelenmişti ancak polislerin söylediği gibi ertesi gün yeniden geldiler ve eylemcilere çok sert bir müdahalede bulunarak parktaki ilk kısmi yıkımı yaptılar.

  Ancak bazı aktivistlerin parka gidip çalışmaları durdurmaya çalışmasına polis orantısız müdahalede bulunmuştur.

  Taksim civarında protesto ve oturma eylemi ile büyüyen protestolar, polisin eylemcileri öldürme ve yaralama ile sonuçlanan müdahaleleri sonucunda başta Ankara, İzmir gibi büyük şehirler olmak üzere Türkiye'nin diğer illerine de yayılarak hükümeti istifaya davet eden hükümet karşıtı gösterilere dönüşmüştür.

  Olaylara daha çok sosyal medya üzerinden organize olan protestocular tarafından ulusal medyanın bu olayları haber olarak yayınlamaması yüzünden tepkiler bu kanallara bağlı şirketleri de hedef almıştır.

  Polisin müdahaleleri sırasında günlük hayatındaki vatandaşlara da saldırması, kullandığı biber gazı tüfeklerini insanları yaralamak veya öldürmek üzere çok yoğun bir şekilde hedef gözeterek kullanması, bu silahları haneye konut dokunulmazlığına tecavüz edecek şekilde konutlara atması, çeşitli dükkanlara ve evlere mahkeme kararı olmadan zarar vererek müdahale etmesi medya organlarında yer almıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.