sadsad x
asdasd
4,50 TL
3,29 TL
%27 indirim
Kazancınız
:
1,22 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Eski Vakıflar Hakkında Bilgiler
Türü: Osmanlı Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9789755181592
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Eski Vakıflar Kısa Özet

  "Eski Vakıfların Günümüze Ulaşan Uygulamaları, Sorunları ve Çözümleri" Semineri 1999 yılı 18. Vakıflar Haftası nedeniyle Boğaziçi Üniversitesi Vakfı ile Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenmiştir.

  Seminerde,
  - Av. Diran Bakar'ın sunduğu " Cemaat Vakıfları"

  - Prof. Dr. Necla Giritoğlu' nun sunduğu " Sahih ve Gayri Sahih Vakıflar ile Sultan Vakıfları ve Taviz Bedeli Uygulamaları"

  - Av. Suat Ballar' ın sunduğu " Mülhak ve Mazbut Vakıflarda, Vakfiyedeki Koşullarına Göre Vakıf Evladı ve Galleye Hak Kazanan Vakıf Evladının Tespiti"

  - Dr. Nazif Öztürk' ün sunduğu " Ahkam- ı Evkaf Düzenlemelerinin Hukuksal Niteliği ve Günümüzdeki Anlaşmazlıklara Uygulanması"

  - Av. Şemsettin Güneş' in sunduğu " Vakfiyeleri Bulunmayan Vakıflar Hakkında 2762 Sayılı Vakıflar Kanunu' nun 44. ve Muvakkat Maddesinin A Fıkrası Hükmü Gereğince Yapılan Uygulamalar" konuları ele alınmıştır. Ayrıntılı ve kapsamlı biçimde sunulan bildiriler katılımcıların görüş, eleştiri ve yanıtlarıyla derinliğine irdelenmiş, gerek uygulamada ve gerekse yargıdaki sorunlara ışık tutulmuştur. Özellikle Vakıflar Genel Müdürlüğü İstanbul Vakıflar Genel Müdürlüğü yönetici ve avukatlarının görüşleri akademisyenler ve uygulamacıların düşünceleri doğrultusunda uzlaşmayı öngören değerlendirmeler yapılmıştır.

Eski Vakıflar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.