sadsad x
asdasd
17,00 TL
10,54 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
6,46 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Eski Bisiklet Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786054447855
Kapak: Ciltsiz
Eyvaz Zeynalov
Eyvaz Zeynalov
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Eski Bisiklet Kısa Özet

  Zengin bir halk edebiyatı ve yazılı edebiyat geleneği olan Azerbaycan edebiyatı içerisinde çağdaş nesrin önde gelen temsilcilerinden Eyvaz Zeynalov’un hikayelerinin yer aldığı eserde Azerbaycan edebiyatına has imge ve karakterlerle tanışacaksınız. *Eski Bisiklet* adıyla okuyuculara sunulan bu eserin içerisinde 20 güzel hikaye mevcut.

  Elinizdeki eserde Azerbaycan’ın sosyolojik yapısıyla ilgilenen toplum bilimciler için laboratuar görevi görecek önemli hikayelere ve aynı zamanda mizahî, şark masallarından derlenen hikaye örneklerine rastlayacaksınız.

  Ayrıca yazarın hikayelerinde Azerbaycan kültürüyle ilgili önemli kodlara ulaşmaktayız. Halk inanışları, halk edebiyatı, kültürel unsurlar onun eserlerinde ustalıkla işlenmiştir.

  Azerbaycan Yazarlar Birliği’ndeki yuvarlak masa toplantılarında bağımsızlık dönemi edebiyatında yazılan eserler değerlendirilirken onun *Kısas* adlı romanının Azerbaycan edebiyatında ilk on roman arasında gösterilmesi Eyvaz Zeynalov’un kaleminin gücünü ortaya koymaktadır.

Eski Bisiklet Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.