sadsad x
asdasd

Es-Sarimu'l-Meslül ala Şatimi'r-Rasül

Neda Yayınları

Takiyyuddin İbn Teymiyye

100,00 TL
70,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
30,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Es-Sarimu'l-Meslül ala Şatimi'r-Rasül Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 714
ISBN: 3990000074513
Kapak: Ciltli
Takiyyuddin İbn Teymiyye
Takiyyuddin İbn Teymiyye
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Es-Sarimu'l-Meslül ala Şatimi'r-Rasül Kısa Özet

  Şeyhülislam kendisine soru sorulduğu andan itibaren hiç durmaz ve en kısa zaman içerisinde sorulan sorunun cevabını eşsiz, detaylı, kuşatıcı, delilleri tam ve akıllardaki şüpheleri izale edecek derecede müthiş risaleler yazmak suretiyle verirdi. Onun cevapları en basit kişilerin dahi anlayabileceği şekilde açıktı.

  Şeyhülislam İbni Teymiyye "Es-Sarimu'l-Meslul Ala Şatimir-Rasul" kitabını kendi döneminde meydana gelen bir olaydan dolayı yazmıştır. Bu olaydan ötürü İbni Teymiyye, Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)'in kendisi üzerindeki en küçük hakkının, Müslüman olsun kafir olsun Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)'e hakaret eden kişinin Allah (Subhanehu ve Teala)'nın şeriatındaki cezasını ve bununla ilgili meseleleri zikretmek, bu konuyu detaylıca açıklamak, öğrenilmesi vacip olan bu meseleyi aktarmak olduğunun farkına vardı. Çünkü Allah (Subhanehu ve Teala)'nın Müslümanların üzerine farz kılmış olduğu en önemli farzlardan biri, Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)'i desteklemek, ona yardım etmek, nerede bulunursa bulunsun canı ve malı ile onu kendisine tercih etmek, ona hakaret etmeye çalışanlara karşı onu koruyup himaye etmektir. Her ne kadar Allah (Sub-hanehu ve Teala) Rasulunu mahlükatın yardımından müstağni kılsa da bu durum en öncelikli farzlardandır. Çünkü Allah (Subhanehu ve Teala) yaratılmışların bir kısmıyla diğerlerini imtihana tabi tutmak ve böylelikle (görmeseler dahi) Allah'a ve Rasulüne kimin yardım edeceğini ortaya çıkarmak istemiştir.

  "Es-Sarimu'l-Meslul Ala Şatimi'r-Rasul" kitabı Şeyhülislam İbn-i Teymiyye'nin yazmış olduğu en mükemmel eserlerden birisidir. Şeyhülislam yazmış olduğu eserleri hiç kimseye söz hakkı bırakmayacak derecede harika bir üslupla yazardı. Allah (Subhanehu ve Teala) bu kitaptan faydalanmayı bize ve sana nasip etsin ve kitabın yazarının filmiyle hepimizi bereketlendirsin.

  Amin.

Es-Sarimu'l-Meslül ala Şatimi'r-Rasül Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.