sadsad x
asdasd

Ertuğrul Süvarisi Ali Bey’den Ayşe Hanım’a Mektuplar

Yapı Kredi Yayınları

Canan Yücel Eronat

1,67 TL
0,84 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
0,83 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Ertuğrul Süvarisi Ali Bey’den Ayşe Hanım’a Mektuplar Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 84
ISBN: 9789753634601
Kapak: Ciltsiz
Canan Yücel Eronat
Canan Yücel Eronat
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ertuğrul Süvarisi Ali Bey’den Ayşe Hanım’a Mektuplar Kısa Özet

  II. Abdülhamid’in Japonya’ya bir dostluk ziyaretine gönderdiği *Ertuğrul* firkateyni, 11 Eylül 1890 günü, dönüş yolculuğunda battı. Bu olay, tarihimize *Ertuğrul Faciası* adıyla geçti.

  Faciada can veren beş yüzden fazla denizci içinde ikisinin, gemi komutanı Albay Osman Bey’le süvari Yarbay Ali Bey’in, kişisel trajedileri de vardı. Osman Bey, bu sefere, geçinemediği karısının dırdırından kurtulmak için çıkmıştı. Eski milli eğitim bakanlarından Hasan Ali Yücel’in annesinin babası olan, Ali Bey ise, *kırk günlük ikizleri Mevhibe ile Rauf’u ve otuzunda lohusa yatağında Ayşe’sini bırakıp*...

  Behçet Necatigil, geçen yıl yayımladığımız radyo oyunu *Ertuğrul Faciası*nda, unutulmuş şair Ali Ruhi’nin trajedisini işliyordu.

  *Ertuğrul Süvarisi Ali Bey’den Ayşe Hanım’a Mektuplar’da ise, Canan Eronat, büyük dedesi Ali Bey’in Japonya yolculuğu boyunca karısı Ayşe Hanım’a yazdığı, *içinde deryalara sığmaz bir sevdanın dürüldüğü* mektupları bir araya getiriyor ve Ertuğrul Faciası’na bir başka açıdan bakmamızı sağlıyor.

Ertuğrul Süvarisi Ali Bey’den Ayşe Hanım’a Mektuplar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.