sadsad x
asdasd

Ermeni Tehcir Olayı Nedenleri ve Ülkemizin Dünü - Bugünü

Karina Yayınevi
18,52 TL
14,82 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
3,70 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Ermeni Tehcir Olayı Nedenleri ve Ülkemizin Dünü - Bugünü Hakkında Bilgiler
Türü: Azınlık, Etnik Sorun Kitapları
Sayfa Sayısı: 306
ISBN: 9786054976690
Kapak: Ciltsiz
Alihan İren
Alihan İren
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ermeni Tehcir Olayı Nedenleri ve Ülkemizin Dünü - Bugünü Kısa Özet

    Alihan İren, bir tarih şeridini andıran bu yeni kitabında Ermeni Tehciri konusundan hareket ediyor ve tarihimizin karanlık noktalarına ışık tutarak bugünlere dek uzanıyor. Kitap, Hasan Amca'nın hikâyesini anlatırken, sonunda hepimizi bu toprakların hikâyesiyle de yüz yüze getiriyor.

    "Bu kitap, 124 yaşında olan Hasan Amca'nın kendisinin anlatımı ve notlarından esinlenerek yazılmıştır. Aslen Erzincanlı olan Hasan Amca, bir Ermeni kızı olan Matruşka'ya âşıktır. Matruşka ve ailesi, 1915 yılında Türkiye'den Rusya'ya göç etmişti.

    Göç sırasında daha çok genç, çocuk yaşta, Matruşka'nın arkasından, Erzincan'dan Kars'a kadar ölümü pahasına gitmişti. Giderken geçtiği il ve ilçelerde Ermenilerin, Türkleri nasıl katlettiklerini; evlerde, ahırlarda yarı yanmış cesetleri gördüğünü anlatırken, Oltu-Göle arasındaki vadide çok sayıda öldürülen Ermeni cesetlerinden söz etmişti. Ayrıca Ermeni tehcir olayı ve sınırlarımızda yaşanan irticai terörist IŞİD'in katliamları ile ülkemizde geçmişten günümüze yaşanan olumsuzlukları da bu kitapta bulacaksınız."

Ermeni Tehcir Olayı Nedenleri ve Ülkemizin Dünü - Bugünü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.