sadsad x
asdasd
23,15 TL
20,84 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
2,31 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Erken Çocukluk Döneminde Gelişim Hakkında Bilgiler
Türü: Çocuk Gelişimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 404
ISBN: 9786055985301
Kapak: Ciltsiz
M. Engin Deniz
M. Engin Deniz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Erken Çocukluk Döneminde Gelişim Kısa Özet

    Bu kitap kendi alanında bir ilktir. Eğitim Fakültelerinin Okul Öncesi Öğretmenliği Programında, Meslek Yüksek Okullarının Çocuk Gelişimi Bölümlerinde ve Ortaöğretim Meslek Liselerinin Çocuk Gelişimi alanlarında okuyan öğrenciler için bir ders kitabı olmanın yanı sıra bu kişilerin bütün bir meslek yaşamları boyunca yararlanacakları temel başvuru kitabı niteliğindedir.

    Erken, sözcüğünün gelişim psikolojisinin bir kavramı olarak ele alırsak, 0-8 yaş gelişimini ifade etmektedir. Erken sözcüğünü sözlük anlamıyla düşündüğümüzde ise *Geç kalmadan* anlamını içeren, bir uyarıyı ifade ettiğini görürüz. Yani erken sözcüğü bize 0-8 yaş gelişim döneminin, gelişim alanları bakımından en elverişli bir zaman dilimi olduğunu, erkenden hareket edip, geç kalmamamız gerektiğini belirtmektedir.

    Geç kalmamanın ve erken davranmanın ön koşulu; bilgi sahibi olmaktır. Bir gelişim özelliğine erkenden (zamanında) müdahale etmekle, kritik dönem sonrası müdahale etmek arasındaki zamansallık farkını doğuran ancak ve ancak bilgidir.

Erken Çocukluk Döneminde Gelişim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.