sadsad x
asdasd

Ergenlik Öncesi Ahlak Eğitimi

Yankı Yayınları
16,67 TL
10,67 TL
%36 indirim
Kazancınız
:
6,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Ergenlik Öncesi Ahlak Eğitimi Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9786054981472
Kapak: Ciltsiz
Davut Doğan
Davut Doğan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ergenlik Öncesi Ahlak Eğitimi Kısa Özet

  Çocuğunuzun ahlak eğitimi için, yarın çok geç olmadan...

  Çocuğunuz ergenlik dönemine girdiğinde, ondaki bazı davranışlardan rahatsız olup bir gün, *Ben nerede hata yaptım?* diye kendinizi sorgulayabilirsiniz. Bu durumun sebebi, çocuğu-nuzun birçok maddi ihtiyacını (beslenme, giyinme vb.) en iyi şekilde karşılamanıza rağmen, onun için en az bunlar kadar önemli olan manevi ihtiyaçlarını (sevgi, özgüven, sorumluluk, merhamet vb.) ihmal etmiş olmanız veya maddi ve manevi ihtiyaçları arasındaki dengeyi kuramayışınız olabilir.

  Güzel ahlaklı bireyler yetiştirilmesinde, çocukluk döne-minde sağlam temellere dayandırılarak verilen ahlâk eğitiminin etkisi çok büyüktür. Çocuklar ihmal edilir, belirli bir ahlaki eği-timden geçirilmezlerse, kötü huylar onlarda yer etmiş olarak ergenlik dönemine girebilirler.

  Bu kitapta, çocuğun fiziksel, biyolojik, zihinsel, sosyal, duygusal, dini ve ahlâkî gelişim özellikleri bir bütün halinde ele alınıp ergenlik öncesi dönem ahlâk eğitiminin nasıl yapılacağı, yaş gruplarına göre gerekçelendirilerek örneklerle açıklanmıştır.

Ergenlik Öncesi Ahlak Eğitimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.