Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Epiktetos ile Söyleşi

18,00 TL
15,30 TL

Felsefe nedir?

Az sayıda insanın dahil olabildiği bir Tanrı katı uğraşı mı?

Geliri, statüsü, eğitimi, inancı ne olursa olsun her insanın zaten içinde olduğu bir zihinsel etkinlik mi?

MS 1’nci yüzyılda bir köle olarak yaşamış Epiktetos diyor ki; felsefe herkes içindir. Hayatın içindedir. İnsan daha iyi bir yaşama ve gerçek mutluluğa felsefe ile ulaşabilir. Dahası, Tanrı’nın insandan isteği de budur.

Sizce ünlü Filozof Epiktetos bugünü görseydi, 21’nci yüzyıl insanına ne söylerdi? Günümüz dünyasının ilişkilerini, alışkanlıklarını nasıl yorumlardı? Teknoloji çağının araçları için ne derdi?

Peki ya 2019 yılının İstanbul’unda Epiktetos ile karşılaşsanız siz ne yapardınız? Ona ne sorardınız? Size rehberlik etmesini ister miydiniz? Bugünün dünyasındaki hangi konuda yorum yapmasını isterdiniz?

Söyleşi ve röportaj yazarı Dilek Karagöz, Zamansız Söyleşiler adını verdiği hayali söyleşi dizisinin ilk kitabında Epiktetos ile sohbet ediyor. Kariyerden dostluğa, beğenilme isteğinden cinselliğe, korkudan özgürlüğe, inançtan teknolojiye, hayatımızın içindeki pek çok alanda…

Bir solukta okuyacaksınız.

21’nci yüzyılın yaşam pratiklerine uzak olan büyük filozofun, düşünceleri ile günümüz insanının hayatına, ilaç olabilmesine hayran kalarak.