Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

2019 yılının sonunda Çin’in Wuhan Eyaleti’nde ortaya çıkan ve tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayılan Covid-19 virüsü kısa bir zamanda tüm insanları adeta eşitledi ve eşit bir hayata mecbur etti. Hiç şüphesiz küreselleşmede ve iletişimde gelinen aşamanın da etkisiyle daha önceki salgınlarda tüm dünyanın aynı gündeme bu düzeyde kilitlendiği başka bir salgın hatta olay bu şekilde belki de dünya tarihinde ilk defa yaşanmaktadır.

Dünyanın bir çok yerindeki gibi ülkemizde de adeta her şey yeniden gözden geçirildi ve şekillendi. Eğitimden ticarete, turizmden siyasete kadar her alanla ilgili insanlar ve toplumlar bu süreçten etkilendi ve hala etkilenmeye devam ediyor. Dünya, önceleri de çeşitli salgın hastalıklarla mücadele etmiştir. Bunları zamanla aşmıştır. Umuyoruz ki, kısa bir zaman sonra bunu da aşacaktır. *Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak* sözü sanki bir geçekliğe dönüştü.

Covid-19 süreciyle birlikte sosyal alanda ortaya çıkan gerçekliklerin daha iyi anlaşılmasına önemli katkılar sunacağına inandığımız bu çalışma ile aile ilişkileri, izolasyon döneminde nasıl vakit geçirildiği, bu sürecin doğuracağı sosyal ve ekonomik problemleri toplumun nasıl değerlendirdiği gibi konular başta olmak üzere gündemde konuşulan birçok konu katılımcılara sorularak cevaplar alındı ve Türkiye’de verilere dayalı olarak konu analiz edildi.