sadsad x
asdasd

Endüstriyel Üretim Planlama ve Kontrol

Nobel Akademik Yayıncılık

Emin Gündoğar

35,00 TL
28,70 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
6,30 TL
Endüstriyel Üretim Planlama ve Kontrol Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 312
ISBN: 9786053206422
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Emin Gündoğar
Emin Gündoğar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Endüstriyel Üretim Planlama ve Kontrol Kısa Özet

    Endüstriyel üretim yapan işletmelerde, Üretim Planlama ve Kontrol bölümleri işletmenin koordinasyon merkezi hükmündedir. Müşterinin, satış bölümü; tedarikçinin, satın alma bölümü vasıtasıyla ve üretimin direk olarak muhatabı Üretim Planlama ve Kontrol bölümüdür. Bu nedenle büyük sorumluluk üstlenmekte ve doğru kararlar alması gerekmektedir.

    Bu kitapta, farklı endüstriyel üretim yapıları da göz önüne alınarak, üretim planlama ve kontrol fonksiyonlarının işleyişi anlatılmaya çalışılmıştır. Anlatım pratik hayattan örneklerle desteklenmiştir. Kitabın diğer önemli özelliği bol sayıda şekil içermesidir. Bilineceği üzere; bir şekil birçok cümlenin anlatabileceği birçok şeyi ifade edebilmekte ve öğrenmeyi kolaylaştırmaktadır. Kitap, Giriş, Ana Planlama, İhtiyaç Planlama, Kontrol ve Çizelgeleme, Üretim Tipleri ve Farklılıklar ve Uygulama olmak üzere altı kısımdan oluşmaktadır. Bu altı kısım içerisinde, 12 temel bölüm ile birlikte, 3 ek bölüm bulunmaktadır. Ek bölümlerle, temel bölüm içindeki bazı yöntemlerin veya tekniklerin açıklanması amaçlanmıştır. Her bölümün sonuna çözümleriyle verilen çalışma soruları eklenmiştir.

    Üretim Planlama ve Üretim Kontrol, endüstriyel işletmelerde kullanılan ve Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) olarak isimlendirilen işletme yönetim yazılımlarının da temel modülleridir. Bu nedenle, kitabın konularının daha iyi anlaşılması ve pratik hayattaki uygulamasının kavranması amacıyla bir ERP uygulama DVD`si hazırlanarak kitapla birlikte verilmiştir.

  • 2. Hamur

Endüstriyel Üretim Planlama ve Kontrol Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.