sadsad x
asdasd

En iyi Adamlar Yalnızken Güçlüdür

Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 160
ISBN 9789752810624
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
17,59 TL %26
bkmkitap.com
Fiyatı
13,02 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
 • En iyi Adamlar Yalnızken Güçlüdür Kısa Özet

  Charles Bukowski'nin hayattayken yayınlanmamış şiirlerinden oluşan bu kitabı. Bukowski En İyi Adamlar Yalnızken Güçlüdür’de yer alan şiirleri ölümünden sonra yayınlanmak üzere ayırmış.
  1920’de Almanya'nın Andernach şehrinde doğan Bukowski’nin babası polonya asıllı bir amerikan askeri, annesiyse sıradan bir alman kadındı. Bukowski, 3 yaşına geldiğinde aile, los angeles’a yerleşmek üzere amerika'ya taşındı.

  Hayatının büyük kısmını los angeles'da geçirdi.babası ve sivilceleri onun hayatını mahvetti (belki de onu bu kadar ünlü yaptı). 24 yaşındayken ilk defa bir hikayesi yayınlandı. ilk şiirleri ise 35 yaşındayken yayınlandı.1956 yılında Los Angeles hastanesinde hastalanmış karaciğeriyle ölümden döndü.

  Doktorlar bundan sonra tek bir kadehin bile ölümüne sebep olacağını söylemişlerdi ama o ayağa kalkarkalmaz içmeye devam etti.60’larda tanınmaya başladı ve yeraltı edebiyatının kahramanları arasına girdi.
  Bukowski her zaman yalın, gerçekçi ve alaycı bir dil kullandı. Bazen kaba, bazen sıradan, bazen çok basit görülse de o birçok eleştirmenden iyi not aldı.

En iyi Adamlar Yalnızken Güçlüdür Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.