sadsad x
asdasd
18,52 TL
15,00 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
3,52 TL
Alışveriş Listeme Ekle
En Güzel Piyano Sonatinleri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kavramlar Kuram ve Tarihçe Kitapla
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9789944998840
Kapak: Ciltsiz
Belir Tecimer Kasap
Belir Tecimer Kasap
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • En Güzel Piyano Sonatinleri Kısa Özet

  Sonatinler, her yaştaki piyanistlerin, müzikal ve teknik yönden gelişimlerini sağlayabilecek, onları bestecilerin daha büyük eserlerine hazırlayabilecek ve motive edebilecek eserlerdir.

  En Güzel Piyano Sonatinleri, piyano edebiyatından seçilmiş en güzel sonatin örneklerini içermektedir. Kitapta, Türkiye'deki piyano eğitiminde çok kullanılan Mozart, Beethoven, Clementi, Kuhlau gibi bestecilerin sonatinlerinin yanı sıra, klasik dönem, romantik dönem ve 20. yüzyıl bestecilerinin en çarpıcı yapıtlarına da yer verilmiştir. Bu sonatinler ile bugüne kadar alışılagelmiş sonatin repertuarına yeni bir nefes getirebilmek hedeflenmiştir.

  Kitabın hazırlanmasında her sonatinin farklı edisyonları gözden geçirilerek bir senteze varılmıştır. Bu çalışmanın sonucunda, en iyi cümle bağları ve artikülasyonları eserler içerisinde verilmeye çalışılmıştır. Ayrıca, piyano öğretmenlerine ve öğrencilere kolaylık getirebilmesi bakımından, sonatinlerde kullanılan süslemelerin açık yazılımları verilmiş, ölçüler numaralandırılmış ve en uygun parmak numaraları eklenmiştir. Sonatinler mümkün olduğunca kolaydan zora doğru sıralanmıştır.

  Eserlerin, öğrenciler tarafından daha doğru ve bilinçli çalışılabilmesi için kitapta; sonatin, sonatinlerde kullanılan müzik formları, besteciler ve eserleri hakkında bilgilere de yer verilmiştir. Sonatinlerde kullanılan müzik terimlerinin açıklamaları, kitabın sonunda yer alan terimler sözlüğünde bulunmaktadır.

   

En Güzel Piyano Sonatinleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.