sadsad x
asdasd
14,81 TL
11,55 TL
%22 indirim
Emir Kalkan Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi-Otobiyogafi Kitapları
Sayfa Sayısı: 142
ISBN: 9786052316054
Kapak: Ciltsiz
Nurkal Kumsuz
Nurkal Kumsuz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Emir Kalkan Kısa Özet

  Emir Kalkan; belirgin kişiliği, derin bilgisi, geniş kültürü ve eserleri ile her şeyin inanılarak yapılması gerektiğinin örneğiydi.

  Rüzgarın ters çevirdiği değerlerin içindeki kültür cevherinin ne zaman, hangi şehirde, hangi insan davranışında bulunacağını iyi biliyordu.

  Gerilerde bırakıldığı sanılan ama sağlam yüreklerde yenileyerek bugüne taşınan geçmişi, şimdiki zamanın ruhuna sindirmeye çalıştı.

  Halkı, yine halka anlattırdığı değerleriyle halkın kendisi olarak anlattı. Saf bir Anadolu çocuğu olarak Türkçe’nin anlatım sınırlarını genişletti.

  Ve daha nice özellikler.

  Çok yönlü bir sanat adamını belli kurallar ve özellikler çerçevesinde değerlendirmek kolay değildir. Çünkü karakteristik özellikler kişiye, zamana, mekâna ve ruh hallerine göre değişiklik gösterdiği gibi o kişinin hayatı; sosyal, kültürel, ekonomik, psikolojik, siyasi, sanat gibi pek çok somut ve soyut boyutların bütünleşmesinden oluşur. Nurkal Kumsuz bu doğrultuda hayatı, kişilik özellikleri ve eserleri, edebiyatımızdaki yeri üzerine ayrıntılı bir inceleme; onun hakkında yazılanlardan seçmelerle edebiyat emeğine toplu bir bakış ve eserlerinden örneklerle bir Emir Kalkan biyografisi hazırladı.

  Emir Kalkan biyografisi; onu tanıyanların hafızasını tazeleyecek, onu bilmeyen okurlar için de tanıma imkânı sağlayacak bir kitap.

  Anlatan Emir Kalkan’ın aynı zamanda anlatılan Emir Kalkan olması en büyük dileğimiz.

Emir Kalkan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.