Kategoriler x

Çocuk Kitapları »

Edebiyat Kitapları »

Eğitim - Okula Yardımcı Kitaplar »

Gezi ve Rehber Kitapları »

Hobi & Oyuncak »

Kırtasiye »

KPSS Kitapları »

Psikolojik Kitaplar »

Sağlık Kitapları »

Tarih Kitapları »

Tüm Kategoriler »

Yayınevi Listesi »

Yazar Listesi »

Elmakurdu Rüyaları

42,00 TL
29,40 TL

*...Sessizce eşyalarımı topladım; kaleydoskopumu, dürbünümü, büyütecimi, Ülkeler kitabımı, atlasımı çantama koydum. Ayakkabılarımı giydim ve dışarı çıktım. Atım Rüzgâr kapının önünde beni bekliyordu. Sırtına atlayıp yola koyuldum; halama gidiyordum, herkes ona ‘tuhaf kadın’ derdi ama olsun, o benim halamdı...*

Elmakurdu Rüyaları, küçük bir kız çocuğunun halasıyla kurduğu ilişki üzerinden hayalgücünün önemini vurgulayan, sıra dışı bir çocuk kitabı. Yaz tatilini halasının yanında geçirmeye karar veren kahramanımız, halasının bitkilerle, iksirlerle, hayvanlarla ve mucizelerle örülü büyülü dünyasında zaman geçirirken, hiçbir yerde kazanamayacağı bilgiler ve tecrübeler ediniyor.

Elmakurdu Rüyaları, fantastik bir evren ekseninde, yorumlama kabiliyetinin gelişmesi için hayalgücünün ne denli mühim olduğunu ısrarla vurgulayan bir kitap. Tek yönlü, didaktik bir öğrenme süreci yerine muhakemeye dayanan, merakla ve inisiyatif alarak ilerleyen bir anlayışı benimseyen Solmaz Kâmuran, bir yandan bu pedagojik anlayışını yansıtırken diğer yandan yetişkinler için de son derece keyifli bir okuma imkanı sunuyor. Fantastik ögelerle bezeli bu kitap, çocukların kelime dağarcığını eşsiz örneklerle genişletme amacı da taşıyor. Sadece kelimeler mi, elbette hayır. Elmakurdu Rüyaları, deyim, atasözü gibi kalıplar ve belli başlı kelime oyunları üzerinden çocukların dilbilgisine eğlenceli bir giriş yapmasını sağlıyor ve onların *mecaz* kavramını oturtabilmelerini unutulmaz örneklerle mümkün hâle getiriyor.

Sevgi ve umut üzerine kurulu bir yetişkin-çocuk ilişkisinin zorluklarla başa çıkmada, hayatın zorluklarına göğüs germede ne denli yardımcı olabileceğini anlatan kitap, günümüzün en büyük sorunlarından biri olan kuşaklarası iletişim hakkında ipuçları veriyor.

Keyifli okumalar dileriz.